Pravilnik o upotrebi kolačića
OI

GROZNA VIJEST

TALIJANSKI OLIMPIJAC DONATO SABIA UMRO OD KORONAVIRUSA: Imao je 56. godina; ‘To je tragedija unutar tragedije’

Najveći uspjeh u karijeri ostvario je 1984. godine na Dvoranskom europskom prvenstvu kada je osvojio zlatnu medalju na 800 metara

Dvostruki finalist olimpijskih utrka na 800 metara Talijan Donato Sabia preminuo je u 56. godini od posljedica zaraze koronavirusom, objavio je u srijedu Talijanski olimpijski odbor (CONI).

Iz CONI-a su objavili kako je ovaj bivši atletičar prvi talijanski olimpijac koji je preminuo od COVID-19.

Zlatna europska medalja na 800 metara

Sabia je na olimpijskim igrama u Los Angelesu 1984. godine osvojio peto mjesto na 800 metara, dok je četiri godine kasnije u Seoulu u istoj disciplini bio sedmi.

IZ HRVATSKOG OLIMPIJSKOG ODBORA SE OGLASILI O ODGODI IGRARA: ‘Japan je bio spreman, ali svijet nije…’

Najveći uspjeh u karijeri ostvario je 1984. godine na Dvoranskom europskom prvenstvu kada je osvojio zlatnu medalju na 800 metara. Osvojio je i srebro na Mediteranskim igrama 1983. u štafeti 4×400 metara.