Jako loš dan za Ivicu Kostelića!

Ivica Kostelić je nakon rezultata sezone u superkombinaciji voženoj u petak, poprilično podbacio na subotnjem spustu. Naš je skijaš sa startnim brojem 31 osvojio 30. mjesto, odnosno jedan bod.

19.1.2013.
15:16

Talijanski 28-godišnji skijaš Christof Innerhofer pobjednik je glasovitog spusta skijaša za Svjetski kup u švicarskom Wengeru, na stazi Lauberhorn…

Innerhofer je ostvario petu pobjedu karijere u Svjetskom kupu, treću u spustu, a drugu ove sezone, nakon slavlja u Beaver Creeku. Stazu dugu 4.415 metara, s visinskom razlikom od 1.028 metara, svladao je za dvije minute, 29 sekundi i 82 stotinke. Za 30 stotinki sporiji bio je Austrijanac Klaus Kröll na drugom mjestu, dok je treći bio njegov sunarodnjak Hannes Reichelt sa 76 stotinki zaostatka. Norvežanin Aksel Lund Svindal, vodeći u poretku spusta, izletio je sa staze i završio u zaštitnoj ogradi. Srećom, nije se pritom i ozlijedio. Innerhoffer mu se s ovom pobjedom približio na 52 boda zaostatka u poretku spusta, a Kröll s drugim mjestom na 64 boda. Ivica Kostelić je startnim brojem 31 osvojio 30. mjesto, odnosno jedan bod. Za pobjednikom je zaostao 3 sekunde i 44 stotinke. Više sreće u nedjelju kada je na rasporedu slalom skijaša. 1. Innerhofer (Ita) 2:29.82 2. Kröll (Aut) +0.30 3. Reichelt (Aut) +0.76 4. Guay (Kan) +1.15 5. Clarey (Fra) +1.17 … 30. Kostelić (Hrv) +3.44 … Ukupni poredak: 1. Hirscher (Aut) 855 2. Svindal (Nor) 747 3. Ligety (SAD) 676 4. Neureuther (Nje) 546 5. Pinturault (Fra) 454 6. Mölgg (Ita) 427 7. Kostelić (Hrv) 416 … Poredak u spustu: 1. Svindal (Nor) 285 2. Innerhofer (Ita) 233 3. Kröll (Aut) 221