OSTAVIO SVE FAVORITE IZA SEBE: / Spustaško zlato za već pomalo zaboravljenog asa

Švicarac Beat Feuz osvojio je u nedjelju zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu koje se održava u St. Moritzu s vremenom 1:38.91.

12.2.2017.
15:33
AFP, FABRICE COFFRINI

Srebrnu medalju osvojio je Kanađanin Erik Guay, koji je prije četiri dana slavio u superveleslalomu, s vremenom 1:39.03 i zaostatkom od 12 stotinki za pobjednikom, dok je Austrijanac Max Franz osvojio broncu sa zaostatkom od 37 stotinki za Švicarcem.

DEŽELA JE NA NOGAMA: /

Tina Maze je u mirovini, ali Slovenija opet ima svjetsku prvakinju!

Prvo svjetsko zlato

Četvrto mjesto zauzeli su bivši svjetski prvak, također Švicarac Patrick Küng, i Norvežanin Kjetil Jansrud, koji su utrku završili s istim vremenom, s 39 stotinke zaostatka (1:39.30).

Dan nakon svog 30. rođendana, Feuz je došao do svog prvog zlata na svjetskom prvenstvu nakon što je osvojio broncu prije dvije godine u Beaver Creeku.

Spust za skijaše trebao se održati u subotu no odgođen je zbog guste magle, s start je iz istog razloga u nedjelju spušten.