Nije mrdnuo prstom za pobjedu, samo se probudio!

'Probudila me u sedam ujutro poruka mog trenera Sashe Rearicka da je otkazana utrka i da sam osvojio mali Kristalni globus.

18.3.2011.
12:05

Nakon superveleslaloma, otkazana je i utrka muškog veleslaloma u Lenzerheideu, čime je u novog svjetskog prvaka u toj disciplini promoviran trenutačno vodeći Amerikanac Ted Ligety. On je do malog Kristalnog globusa umjesto na stazi došao na nešto neobičnijem mjestu.

"Probudila me u sedam ujutro poruka mog trenera Sashe Rearicka da je otkazana utrka i da sam osvojio mali Kristalni globus. Kad sam je pročitao samo sam se prevrnuo na drugu stranu. Ipak, uskoro su došli po mene da se spustim iz sobe i da proslavimo s malo šampanjca", otkrio je Ligety koji je uoči posljednje utrke veleslaloma ima 77 bodova više od Norvežanina Aksela Lunda Svindala i u petak mu je trebao plasman na 11. mjesto ili bolje, kako bi potvrdio naslov.

No, pokazalo se da se za proslavu naslova morao samo - probuditi.

Drugo mjesto je osvojio Norvežanin Aksel Lund Svindal, dok je treći Francuz Cyprien Richard.

Ligetyju je ovo treće slavlje u veleslalomu nakon što je u ovoj disciplini bio najbolji 2010. i 2008. godine čime je postao tek peti skijaš u povijesti s tri veleslalomska naslova. Prije njega to je uspjelo Ingemaru Stenmarku, Albertu Tombi, Michaelu von Gruenigenu i Hermannu Maieru.

Svoju dominaciju u veleslalomu ove sezone Ligety je potvrdio i naslovom svjetskog prvaka u Garmisch-Partenkirchen. Najbolji skijaš svijeta Ivica Kostelić u poretku veleslalomaša zauzeo je 11. mjesto sa 120 bodova.

1. Ted Ligety (SAD) 383 bodova 2. Aksel Lund Svindal (Nor) 306 3. Cyprien Richard (Fra) 303 4. Kjetil Jansrud (Nor) 240 5. Carlo Janka (Švi) 235 11. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 120...