KRIECHMAYR POBIJEDIO U TEŠKIM UVJETIMA: / Utrka je nekoliko puta prekidana zbog guste magle

U Val Gardeni nije bilo hrvatskih predstavnika

20.12.2019.
17:18
Screenshot: Twitter/Profimedia

Austrijski skijaš Vincent Kriechmayr (28) slavio je u petak u superveleslalomu u Val Gardeni, te je preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa te u poretku superveleslaloma. Kriechmayru je to peta pobjeda u karijeri i prva nakon spusta u Wengenu u siječnju ove godine. Drugo mjesto osvojio je Norvežanin Kjetil Jansrud, koji je zaostao pet stotinki, a na trećem mjestu završio je Nijemac Thomas Dressen sa 22 stotinke zaostatka.

SLALOM U VAL D'ISEREU: /

Pinturault pobjednik prvi put nakon 2014., tri Hrvata osvojila bodove

Problemi za organizatore

Organizatori superveleslaloma u Val Gardeni, na kojem nije bilo hrvatskih predstavnika, imali su velikih problema s vremenskim prilikama. Start je bio niži od uobičajenog, zbog čega je staza bila kraća za 250 metara, a utrka je nekoliko puta prekidana zbog guste magle.

Kriechmayr vodi

Kriechmayr sada vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 312 bodova, a drugi je Francuz Alexis Pinturault sa 264 boda, ali on nije nastupio u superveleslalomu. Kriechmayr je preuzeo vodstvo i u poretku superveleslaloma, ima 196 bodova, a na drugom mjestu je njegov sunarodnjak Matthias Mayer sa 184 boda.

REZULTATI: 1. Vincent Kriechmayr (AUT) 1:13.84 2. Kjetil Jansrud (NOR) 1:13.89 3. Thomas Dressen (NJE) 1:14.06 4. Mauro Caviezel (ŠVI) 1:14.19 5. Dominik Paris (ITA) 1:14.20 6. Hannes Reichelt (AUT) 1:14.22 7. Johan Clarey (FRA) 1:14.38 7. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:14.38 9. Beat Feuz (ŠVI) 1:14.39 10. Adrien Théaux (FRA) 1:14.42 11. Matthias Mayer (AUT) 1:14.43