Jansrud uzeo još jedan Mali globus, sada prijeti i Hirscheru

Norveški skijaš Kjetil Jansrud bio je najbrži u posljednjem spustu ove sezone u Svjetskom kupu, a pobjeda u srijedu na stazi u francuskom Meribelu donijela mu je i Mali kristalni globus.

18.3.2015.
11:40

Nakon što je još u Kvitfjellu osigurao ukupnu pobjedu u super G-u, Norvežanin Kjetil Jansrud u srijedu je udvostručio kolekciju Malih kristalnih globusa potvrdivši i na finalu Svjetskog kupa u francuskom Meribelu da mu ove sezone nije bilo ravnog u brzim disciplinama. Jansruda je mogao ugroziti samo Hannes Reichelt, ali Norvežanin ga je nadmašio za 80 stotinki sekunde, što je Austrijancu bilo dovoljno tek za deseto mjesto.

Jansrud (1:40.86) je jedini uspio svladati stazu u Meribelu za manje od 101 sekunde te je iza sebe za 24 stotinke ostavio švicarskog veterana Didiera Defaga. Treće mjesto je osvojio Austrijanac Georg Streitberger koji je za pobjednikom zaostao 31 stotinku sekunde.

Svojom sedmom pobjedom u ovoj sezoni Svjetskog kupa i desetom u karijeri, Jansrud se u redoslijedu za Veliki kristalni globus približio vodećem Marcelu Hirscheru na samo 64 boda te si otvorio mogućnost da u četvrtak, dobrim nastupom u super G-u i mogućom pobjedom, prestigne Austrijanca u ukupnom redoslijedu uoči subotnjeg veleslaloma i nedjeljnog slaloma.

1. Marcel Hirscher (Aut) 1248

2. Kjetil Jansrud (Nor) 1184

3. Alexis Pinturault (Fra) 898

...

48. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 155

75. NATKO ZRNČIĆ-DIM (HRV) 78

82. FILIP ZUBČIĆ (HRV) 72 Američka skijašica Lindsay Vonn po sedmi je put u karijeri osvojila Mali kristalni globus u spustu pobjedivši u srijedu i na finalu Svjetskog kupa u francuskom Meribelu.

Rekorderka po broju pobjeda u Svjetskom kupu svom je prijašnjem zbroju dodala još jedan, 65. trijumf na utrkama najboljih svjetskih skijšica. Na istoj stazi na kojoj je prije nje slavio Norvežanin Kjetil Jansrud, samo s nešto nižim startom, Vonn je dokazala svoju nadmoć u brzim disiplinama i jedina projurila padinom ispod 90 sekundi (1:29.87).

Drugo i treće mjesto osvojile su Austrijanke; 34-godišnja Elisabeth Goergl za Vonn je zaostala 24 stotinke sekunde, a Nicole Hosp je bila 30 stotinki sporija od Amerikanke.

Austrijanka Anna Fenninger bila je jedina ozbiljna konkurentica Vonn za Mali globus, ali je za Amerikankom zaostala 95 stotinki što joj je bilo dovoljno tek za osmo mjesto. To je iskoristila Slovenka Tina Maze koja je četvrtim mjestom smanjila zaostatak za Fenninger u borbi za Veliki kristalni globus na samo 12 bodova uoči posljednje tri utrke sezone.

U četvrtak će skijašice (11.30 sati) i skijaši (9.30 sati) u Meribelu voziti super G u kojem je Kjetil Jansrud već osigurao Mali globus, dok će Lindsey Vonn braniti osam bodova prednosti pred Annom Fenninger.

Rezultati - spust: 1. Lindsey Vonn (SAD) 1:29.87 2. Elisabeth Goergl (Aut) 1:30.11 3. Nicole Hosp (Aut) 1:30.17 4. Tina Maze (Slo) 1:30.27 5. Elena Fanchini (Ita) 1:30.32 6. Carolina Ruiz Castillo (Špa) 1:30.60 7. Nicole Schmidhofer (Aut) 1:30.69 8. Anna Fenninger (Aut) 1:30.82 9. Lara Gut (Švi) 1:30.96 10. Tina Weirather (Lih) 1:30.98

Svjetski kup - spust: 1. Lindsey Vonn (SAD) 502 2. Anna Fenninger (Aut) 399 3. Tina Maze (Slo) 356

Svjetski kup - ukupno: 1. Anna Fenninger (Aut) 1373 2. Tina Maze (Slo) 1361 3. Lindsey Vonn (SAD) 942