HOO DONIO SPORNU ODLUKU: / Ante Kostelić nakon 20 godina izgubio status vrhunskog trenera

Hrvatski olimpijski odbor donio je pomalo iznenađujuću odluku

26.3.2018.
15:46

Odlukom Hrvatskog olimpijskog odbora Ante Kostelić (79) izgubio je status vrhunskog trenera, prioćili su iz krovne hrvatske sportske organizacije nakon sjednice Vijeća u Nedelišču. "Legendarni Ante Kostelić uvršten je u kategoriju vrsnih trenera HOO-a, a Jurica Capak, također iz skijanja, u kategoriju trenera za razvoj pojedinog sporta", piše na službenim stranicama HOO-a.

KADA GIPS POSTAVLJA STAZU SVI PADAJU: Na prvenstvu Hrvatske čak 31 skijaš nije završio prvu vožnju, Vidović prvak u slalomu

Kostelić, koji je s Janicom i Ivicom osvajao mnoge svjetske i olimpijske medalje, tako će nakon 20 godina izgubiti status vrhunskog trenera. Trenutačno je trener mladih skijaša, Samuela i EliasaKolege, koji su pokazali perspektivu i u budućnosti bi se mnogo moglo očekivati od njih.

Prema HOO-u, u Hrvatskoj postoji nekoliko kategorija trenera: vrhunski, treneri ekipnog olimpijskog sporta, vrsni treneri, kvalitetni treneri, treneri mlađih dobnih kategorija i treneri za razvoj pojedinog sporta.