FILIP ZUBČIĆ 13. MJESTOM U VAL D'ISEREU STIGAO DO PRVIH BODOVA: / Hirscher ponovno uvjerljivo slavio

Hirscher stigao do još jedne uvjerljive pobjede u Svjetskom kupu

8.12.2018.
14:38

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je veleslaloma kojeg su skijaši u subotu vozili za Svjetski kup u Val d'Isereu, dok je hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo 13. mjesto i tako došao do prvih bodova.

Hirscher je pobijedio s vremenom 1:42.99. Drugi je Norvežanin Henrik Kristofferson sa zaostatkom od 1,18 (1:44.17) za pobjednikom, a treći je Šveđanin Matts Olsen s vremenom 1:44.30 i zaostatkom od 1,31 za Austrijancem. Zubčićev zaostatak za pobjednikom iznosi 2,56 sekundi (1:45.55).

Dobar skijaški dan za Hrvate

Hirscher je vodeći u poretku skijaša u veleslalomu sa 180 bodova, drugi je Kristoffersen sa 130 bodova, a treći je Nijemac Stefan Lutz sa 100 bodova. Zubčić se nalazi na 23. mjestu sa danas osvojenih 20 bodova.

U ukupnom poretku vodi Hirscher sa 280 bodova, drugi je njegov sunarodnjak Max Franz sa 238 bodova, a treći je Švicarac Maurro Caviezel sa 227 bodova. Zubčić je u ukupnom poretku 63. U današnjoj utrci nastupio je još jedan hrvatski skijaš, Elis Kolega, no nije se plasirao u drugu vožnju jer je u prvoj bio 63.