SJAJNA VEČER HRVATA: / Bogdanović najefikasniji, Šarić tricama i asistencijama uništio Hornetse

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Dario Šarić bili su odlično raspoloženi u sinoćnjim utakmicama na NBA parketima.

14.1.2017.
9:42

Dario je zabio čak četiri trice (iz šest pokušaja), uz šest skokova, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Treća pobjeda u nizu

Za Sixerse je ovo prvi niz od tri pobjede zaredom od 2013. kada su imali četiri pobjede u nizu.

Najbolji kod domaćina bio je Joel Embiid sa 24 koša, dok je za Hornetse Nicolas Batum ubacio 19 koševa, Kemba Walker dodao je 17.

Deveti poraz Netsa za redom, najgora su momčad lige

Brooklyn je upisao deveti poraz zaredom nakon što ih je sinoć Toronto na svom terenu pobijedio sa 132:113, a Bojan Bogdanović bio je najučinkovitiji u redovima poraženih sa 23 koša, četiri skoka i dvije asistencije.

Kod domaćina najbolji je bio DeMar DeRozan koji je utakmicu završio sa 28 pogodaka, Kyle Lowry je dodao 20. DeMarre Carroll je ubacio 18 koševa uz 11 skokova, a Jonas Valanciunas 14 koševa i 10 skokova u šestoj uzastopnoj pobjedi Raptorsa nad Netsima.

Osim Bogdanovića kod Brooklyna, Brook Lopez je zabio 20 koševa, ali to nije bilo dovoljno da Netsi izbjegnu poraz i sada imaju najgori omjer pobjeda i poraza u NBA 8-31. Solidan je u porazu Brooklyna bio i Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton koji je u 14 minuta na terenu zabio 11 koševa te upisao dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Orlando slavio u Portlandu, tri poena Hezonje

Orlando Magic (17-24) je u Portlandu bio bolji od domaćina sa 115:109. Magic je u jednom trenutku vodio sa 17 koševa, a ovom pobjedom je prekinuo niz od četiri poraza zaredom. Do pobjede ga je predvodio Nikola Vučević sa 30 koševa, a Mario Hezonja je odigrao sedam minuta i zabio tri koša te ugrabio jedan skok.

Najbolji strijelci Portlanda bili su Damian Lillard sa 34 pogotka i CJ Collum koji je ubacio 26.

Samo je Chamberlain ispred Westbrooka

Russell Westbrook je sinoć postao drugi košarkaš u povijesti NBA koji je u jednoj sezoni upisao 19 triple-doubleova, više od njega iz sezone 1967./68. ima jedino Wilt Chamberlain koji ih je u jednoj sezoni sakupio 31. Westbrook je zabio 21 koš te upisao 12 asistencija i 11 skokova, no njegovi Oklahoma City Thunder su poraženi u Minneapolisu gdje su ih Timberwolves svladali sa 96-86.

Najučinkovitiji kod pobjednika bio je Karl-Anthony Towns sa 29 pogodaka i 17 skokova, dok je Ricky Rubio dodao 14 koševa i isto toliko asistencija.

Westbrook je postao drugi košarkaš u povijesti koji u prvih 40 utakmica sezone ima prosjek od najmanje 30 koševa, 10 asistencija i 10 skokova po utakmici.

Rezultati:

Milwaukee Bucks - Miami Heat 116:108 Utah Jazz - Detroit Pistons 110:77 Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 102:93 (Dario Šarić 21 minuta, 15 poena, šest skokova, dvije asistencije i jedna osvojena lopta) Toronto Raptors - Brooklyn Nets 132:113 (Bojan Bogdanović 27 minuta - 23 poena, četiri skoka, dvije asistencije i jedna osvojena lopta) Houston Rockets - Memphis Grizzlies 105:110 Atlanta Hawks - Boston Celtics 101:103 Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 96:86 Portland Trail Blazers - Orlando Magic 109:115 (Mario Hezonja 7 minuta, 3 poena, 1 skok; Rudež nije igrao) Sacramento Kings - Cleveland Cavaliers 108:120