SASVIM SE PRIBLIŽIO OLIMPIJSKIM IGRAMA: / Hrvatski majstor karatea osvojio srebro u Svjetskoj ligi

Aktualni svjetski prvak u finalnoj je borbi poražen od Turčina Ugura Aktasa s 3-4

9.6.2019.
13:18
Josip Regovic/PIXSELL

Ivan Kvesić svoj je boravak u Šangaju zaokružio srebrnom medaljom. Hrvatski karatist osvojio je drugo mjesto na kineskoj postaji Svjetske lige u kategoriji do 84 kilograma i posve se približio vizi za odlazak na OI u Tokio.

SJAJNI IVAN KVESIĆ IDE PO JOŠ JEDNU MEDALJU ZA HRVATSKU: /

Izborio finale Svjetske karate lige u Šangaju

Aktualni svjetski prvak, koji je redom pobjeđivao Tajvanca Chun-Weija, Egipćanina Ramadana, Irance Khodabakhshija i Poorshabasa, u finalnoj je borbi poražen od Turčina Ugura Aktasa s 3-4.

543 seniora

Ivanov brat Anđelo u kategoriji +84 kg natjecanje je završio u četvrtfinalu. Sudačkim preglasavanjem eliminirao ga je Nijemac Jonathan Horne nakon što u borbi nije bilo bodova. Na isti takav način Anđelo je u 1. kolu eliminirao Francuza Dnylsona te na “senshu” odnosno prvi osvojeni bod i Talijana Marina Simonea. Taj je susret završio rezultatom 4-4.

Dalje od druge borbe nisu otišli ni Ivan Martinac (-75 kg) i Enes Garibović (-75 kg) i Ana Lenard (-61 kg), a od prve Jelena Pehar (-50 kg)

Na turniru Svjetske lige u Šangaju sudjelovalo je ukupno 543 seniora iz 76 zemalja.