Pravilnik o upotrebi kolačića

NBA LIGA

ŠARIĆU ZA DLAKU IZMAKAO DOUBLE-DOBLE: Bogdanović se napromašivao kao rijetko kad, Zubac pridonio pobjedi Clippersa

Trojica naših košarkaša našla su se sinoć na NBA parketima

Hrvatski košarkaš Dario Šarić zabio je 20 koševa u pobjedi svojih Phoenix Sunsa, Bojan Bogdanović je sa 13 koševa sudjelovao u porazu Utah Jazza, a Ivica Zubac je s istim učinkom pridonio pobjedi svojih LA Clippersa.

Phoenix Suns su kod kuće sa 125-109 pobijedili Minnesota Timberwolvese, a Šariću je “za dlaku” izmakao još jedan double-double. Osim 20 koševa od kojih je stigao u 32 minute na terenu i uz šut iz igre 7/11 (trice 2/6) upisao je i devet skokova te po jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Devin Booker je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 26 koševa, a Kelly Oubre Jr. je zabio 24 koša na svoj 24. rođendan. Minnesotu je predvodio KarlAnthony Towns sa 33 ubačaja i 15 skokova.

Loš šut

Od Utah Jazz su sa 104-90 bolji bili gostujući Oklahoma City Thunder a Bogdanović je odigrao 32 minute i uz izuzetno loš šut iz igre sa četiri pogotka iz 17 pokušaja (trice 3/7) postigao 13 poena te tome pridodao pet skokova i jednu ukradenu loptu.

Dennis Schroder je predvodio Oklahomu sa 27 ubačaja, Shai GilgeousAlexander je dodao 20, a Chris Paul 16, dok je najbolji strijelac Utaha bio Donovan Mitchell koji je utakmicu završio sa 26 poena. Ovo je šesti poraz Utaha u zadnjih osam utakmica.

LA Clippersi Ivice Zubca su sa 110-99 nadigrali Indiana Pacerse na njihovom terenu a najzaslužniji za to bio je Paul George koji je svojoj bivšoj momčadi zabio sedam trica za ukupan učinak od 36 koša.

Montrezl Harrell je dodao 26 koševa i osam skokova za Clipperse koji su igrali bez ozlijeđenog Kawhija Leonarda, a Ivica Zubac je ubacio 13 koševa uz osam skokova, dvije asistencije i jedan blok u 21 minutu na terenu. Kod Indiane je najbolji bio Malcolm Brogdon sa 20 pogodaka.

Boston lako

Boston Celtics su kod kuće pobijedili Cleveland Cavalierse sa 110-88. Kemba Walker je za pobjedu svoje momčadi zabio 22 koša, dok je kod Cavaliersa najbolji bio Jordan Clarkson sa 19 koševa. Ante Žižić je odigrao tri minute uz dva promašaja i bez učinka.

Milwaukee Bucks su stigli do svoje 15. pobjede zaredom, sa 110-101 su kod kuće bili bolji od Orlando Magica. Giannis Antetokounmpo je za Buckse ubacio 32 koša i ugrabio 15 skokova, a Khris Middleton je dodao 20.

Rezultati

Indiana Pacers – LA Clippers                99-110
(Ivica Zubac je odigrao 21 minutu za LA Clipperse, zabio je 13 koševa i upisao osam skokova, dvije asistencije i jedan blok)
Boston Celtics – Cleveland Cavaliers       110-88
(Ante Žižić je odigrao tri minute za Cleveland, bez učinka)
Chicago Bulls – Toronto Raptors             92-93
Houston Rockets – Sacramento Kings         118-119
Milwaukee Bucks – Orlando Magic            110-101
New Orleans Pelicans – Detroit Pistons     103-105
Phoenix Suns – Minnesota Timberwolves      125-109
(Dario Šarić je odigrao 32 minute za Phoenix, zabio je 20 koševa i upisao devet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu)
Utah Jazz – Oklahoma City Thunder           90-104
(Bojan Bogdanović je odigrao 32 minute za Utah, zabio je 13 koševa i upisao pet skokova i jednu ukradenu loptu)
Golden State Warriors – Memphis Grizzlies  102-110