DOMINIKOVIĆ POLUDIO NA SVOG IGRAČA: / Zapamtio ga je i on i čitava dvorana

'Poderi ga, poderiga, nema šuta, ma nema šuta'

27.7.2019.
20:21
PIXSELL

"Poderi ga, poderiga, nema šuta, ma nema šuta", grmio je Davor Dominiković, nekadašnji ministar obrane hrvatske reprezentacije, sad izbornik mlade U-21 vrste za vrijeme timeouta u polufinalu SP-a. Portugalci su smanjili zaostatak na 3 gola razlike, Dominiković je pozvao minutu odmora i počeo objašnjavati taktiku.

HRVATSKA - PORTUGAL 31:28: /

Senzacionalni mladi rukometaši su u povijesnom finalu SP-a! Nevjerojatna dominacija se nastavlja

U tom trenutku netko od igrača rekao je nešto u stilu da mu bježi, kako ga ne može zaustaviti, u tom kontekstu, na što je Dominiković poludio, povisio ton i probudio svoje igrače, koji su nakon toga, uz još jednu malu mini krizu, zaigrali bolje i na poluvrijeme otišli s +4 (12:8).

Dominiković je pobornik dobro nam poznate, pobjedničke filozofije, kako se samo granitnom, čvrstom obranom može do uspjeha, može do pobjeda. Obrana je najvažnija, a nju i u ovoj utakmici igraju naši mladi rukometaši sjajno. Čitavu nokaut fazu, posebno u osmini finala protiv islanda, mlada U-21 vrsta igra odličnu obranu na čelu sa sjajnim vratarom Ereštom, koji je u prvom poluvremenu protiv Portugalaca obranio 6 pokušaja... No, nakon toga, u drugom poluvremenu došla je kriza i PŠortugalci su napravili seriju 4:0 i došli na minus 1 (13:14)... Opet je pozvao Dominiković timeout:

"Raširite krila, Halile, raširi ti. Nemoje biti statični, oni se dižu, vi se morate više kretati", govorio je Dominiković kad su naši mladi lavovi "zarežali" u jedan glas ajmo svi, ajmo...