CO / Zagrebu ostala samo nada

Rukometaši CO Zagreba zaključili su ovosezonski nastup u Ligi prvaka domaćom pobjedom protiv švicarskog Kadetten Schaffhausena s 38:30.

23.2.2013.
20:24

Drugom pobjedom u skupini D hrvatski su prvaci na ljestvici prestigli upravo Schaffhausen i prepustili mu začelje, a sami su završili na petom mjestu. Švicarska je momčad pobjedom mogla zadržati izglede za plasman u osminu finala, ali sada je jasno da će kao posljednji iz ove skupine u drugi krug mađarski Szeged. Dakako, treba podsjetiti da se Zagreb žalio Europskoj rukometnoj federaciji (EHF) na povredu pravila u nedavnom dvoboju protiv Minska i traži ponavljanje utakmice ili pobjedu s 10:0. Ukoliko se to dogodi, a Szeged u nedjelju izgubio kod Füchsea, Zagreb bi još imao nade za plasman u osminu finala, ali mali su izgledi za takav rasplet. U subotu je momčad Slavka Goluže od samog početka bila sjajna u zagrebačkoj Areni. Već na poluvremenu je imala velikih 20:13, u nastavku je prednost rasla i do deset golova, da bi na koncu domaća momčad slavila s uvjerljivih 38:30. Stipe Mandalinić je postigao osam pogodaka za Zagreb, a Luka Stepančić i Ilija Brozović su dodali po šest. Vratar Ivan Stevanović je skupio 17 obrana. Kod gostiju je Andrija Pendić zabio osam golova. Spomenimo da je u skupini B Veszprem osigurao prvo mjesto pobjedom protiv Atletico Madrida (26:19). Za mađarski je sastav Renato Sulić postigao četiri pogotka, dok je kod gostiju Jakov Gojunjednom bio strijelac. Ivana Balića nije bilo u kadru Madriđana koji su osvojili treće mjesto u skupini. U skupini C je Kielce ostvarilo maksimalan učinak od deset pobjeda. Poljaci su u subotu slavili u gostima kod Velenja s 29:25 uz jedan pogodak Željka Muse.