Zagreb pobijedio, ali nikoga nije impresionirao

Rukometaši Croatije osiguranja u 3. su kolu novoformirane SEHA lige uvjerljivo svladali Tatran iz Prešova s 35:29 (16:16), a tih +6 izborenih u drugom poluvremenu skrilo je manjkavosti domaćina.

24.9.2011.
0:03

Zagrebaši, osobito u prvome poluvremenu, nisu ostavili dojam snažne momčadi već skupine pojedinaca koji znaju igrati rukomet i odrađuju svoj posao.

U kuloarima se čula priča kako ozračje nije onakvo kakvo treba biti jer plaće kasne. A trener Ivica Obrvan opravdanje za loše izdanje u obrani u tih prvih 30 minuta našao je u neigranju Tončija Valčića:

"Napala ga je viroza, imao je visoku temperaturu i poštedjeli smo ga".

Zagreb je lako dolazio do pogodaka, većinom individualnim potezima, poveo je, ali nakon 10:6 i stao. Prednost u korist domaćina poklopila se s prvim Šeginim obranama, a razdoblje u kojemu su Slovaci napravili 6:1 seriju s Balićevim izlaskom iz igre.

Nakon što se obrana domaćina u nastavku malo učvrstila, bilo je bjelodano da će kvalitetnija momčad i pobijediti. Ali, protiv jačih suparnika negoli su Slovaci zagrebaši će, žele li pobijediti, morati odigrati ipak bolje.

"Napad nam je bio razigran, ali u prvom dijelu obrana nije funkcionirala na željeni način. Kada smo je u drugom dijelu posložili otišli smo do bodova", ocrtao je igru Obrvan.

Poredak: CO Zagreb 4 boda (2 utakmice), Nexe 4 (2), Borac 3 (2), Metalurg 3 (1), Metaloplastika 3 (1), Tatran 3 (2), Izviđač 3 (2)...