VELIKI LAZAROV ODVEO MAKEDONIJU DO PRVE POBJEDE: / Ristovski briljirao na golu; Japanci nisu imali šanse

Makedonija turnir otvorila pobjedom protiv Japana

11.1.2019.
17:44

U prvoj utakmici u petak poslijepodne u hrvatskoj skupini B na 26. Svjetskom rukometnom prvenstvu u Munchenu Makedonija je svladala Japan 38-29 (13-18). Najzaslužniji za pobjedu Makedonaca bio je veliki Kiro Lazarov sa osam golova.

[VIDEO] SPEKTAKL U BERLINU I KOPENHAGENU: Pogledajte zašto za Dansku na ovom prvenstvu govore da je nepobjediva

SPEKTAKL U BERLINU I KOPENHAGENU: /

Pogledajte zašto za Dansku govore da je nepobjediva

Japan je dobro započeo susret, poveli su 4-3, ali nakon toga Makedonci su se probudili i uzeli stvari u voje ruke. Do poluvremena su uspjeli otići na +5, a Kiro je u 30 minuta zabio sedam golova.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 13-18, a u nastavku Makedonija je nastavila u istom ritmu i s +9 zaključili svoju prvu utakmicu na turniru. Golman Borko Ristovski s 20 obrana briljirao je na nratima Makedonije.

Sljedeću utakmicu Makedonci igraju protiv Bahreina, a Japanci protiv Hrvatske, u nedjelju, 13. siječnja.