ZAGREB - MOTOR ZAPOROŽJE 23:24: / Zagrebaši izgubili dramatičnu utakmicu u Ligi prvaka; I dalje su bez pobjede

PPD Zagreb izgubio je u Sutinskim vrelima od ukrajinskog Motor Zaporožja u 6. kolu grupne faze Lige prvaka

18.11.2020.
22:19
Marko Lukunic/PIXSELL

7. kolo

PPD ZAGREB - MOTOR ZAPOROŽJE 23:24

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Deset dana pauze utjecao je na PPD Zagreb koji nije uspio uzeti prvu pobjedu u Ligi prvaka. Zagreb je imao svoje izglede, prilike, ako puno su promašivali. Za nešto više, trebat će i širi roster. Kazao je to i trener Vlado Šola nakon dvoboja za kameru Arena Sporta.

Vlado Šola: 'Za pratit taj ritam, za nešto više, treba širi roster'

"Za pratit taj ritam, za nešto više, treba širi roster"...

Za osam dana, u 8. kolu, u Zaporožju Zagreb igra utakmicu uzvrata, ajmo to tako reći.

Zagreb je tako i nakon svog šestog nastupa u ovosezonskoj Ligi prvaka ostao bez bodova. Protiv ukrajinskog prvaka hrvatski je predstavnik u najjačem rukometnom klupskom natjecanju propustio veliku priliku, unatoč velikom broju izgubljenih lopti u prvom poluvremenu je u nekoliko navrata imao tri gola prednosti (7-4, 9-6). Ipak, tek pogotkom Laljeka u posljednjoj sekundi prvog poluvremena izbjegnuta je situacija da se na odmor ode sa zaostatkom.

Motor je tijekom drugog poluvremena bio u stalnoj rezultatskoj prednosti iako ona niti u jednom trenutku nije iznosila više od dva razlike. Možda i ključno razdoblje bilo je od 48. do 54. minute kada Zagreb nije uspio postići niti jedan pogodak, u tom je razdoblju propustio nekoliko napada s igračem više, vratar Motora Maroz uspio je obraniti nekoliko "zicera" među kojima i sedmerac, pa je ukrajinski sastav uspio prebroditi svoje "sušno" razdoblje u napadu.

18.11.2020., Zagreb - SD Sutinska Vrela, rukometna utakmica VELUX EHF Lige prvaka izmedju RK PPD Zagreb protiv HC Motor. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

David Mandić zabio 5

Golom Mrakovičića iz protunapada 18 sekundi prije kraja Zagreb je smanjio na 23-24, no ukrajinski sastav uspio je sačuvati loptu do isteka vremena za važnu pobjedu u borbi za plasman u osminu finala.

Najefikasniji u sastavu PPD Zagreba bio je David Mandić sa šest golova, dok su Malasinskas i Puhovski postigli po pet pogodaka za Motor.

PPD Zagreb je tako ostao posljednji u skupini bez bodova iz šest susreta, dok Motor sada ima četiri boda iz pet odigranih susreta.

Ova dva suparnika trebala bi se ponovno sastati u 8. kolu za osam dana u Zaporožju.

30' - GOTOVO JE. Zagreb je izgubio. Nije išlo ni ovog puta.

27' - Malasinkas je sjajno vidio utrčalog suigrača iza linije i 23:21 za Motor.

27' - Burićev drugi gol za 22:21. Tri i pol minute do kraja.

25' - Kakva drama. Puhovski je opalio i zabio. Dva razlike za Motor. 20:22.

54' - Brani Ašanin kod 20:21 za Motor iz Zaporožja.

48' - Malasinskas sad zabija tri gola za redom i sad je na 5 golova za Motor. On preuzima konce utakmice, najbolji je strijelac momčadi u Ligi prvaka.

48' - Nemanja Obradović iz naleta zabija gol.

44' - Mandić 4/4 iz sedmerca za izjednačenje, 18:18. Ajmo sad...

43' - Zagreb ima vanjsku liniju niskih igrača, koji nisu šuteri. Uz to, nisu ni tjelesno jaki. Orgović je sad dobio dvije minute.

34' - Denysov je zaradio crveni karton zbog grubog starta. Zagreb s igračem više.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Gotovo je prvo poluvrijeme.

30' - Laljek je zabio za 13:13. na samom kraju. Odlična solo akcija Ivana Laljeka.

29' - Matej Hrstić nakon dobrog bloka Grahovca za svoj prvi gol na utakmici i izjednačenje 12:12.

28' - Zabija Motor Zaporožje, Ašanin je još uvijek na tri obrane.

27' - Vuglač je zabio za 11:11. Zavukao je jednu loptu.

27' - "Treba nam brza lopta, da ih odvučemo u jednu a dobijemo u drugu. Ajmo široko križanje. Ne gubimo glavu", govori Šola na time - outu.

27' - Prvo vodstvo Ukrajinaca 11:10. 9:6 je bilo u 19. i od tada samo jedan gol. Šola zove time-out.

27' - Treća stativa Zagreba, Laljak je sad promašio. Neće pa neće...

25' - Krstić sad radi faul u napadu, ali Matanović krade. Zagrebaši se ljute za maloprijašnji faul.

23' - Motoro je došao na izjednačenje 10:10. Od 9:6 na 10:10. Ovo nije dobro.

22' - Zagreb sad igra 6-0 obranu.

19' - Gol Matanovića. Jako dobro izdanje Matanovića, uzeo loptu, sad zabio...

18' - Zagreb vodi 8:6 u Sutinjskim vrelima.

5' - Još jedna obrana Ašanina, obranio se Zagreb

4' - David Mandić je dobio dvije minute

4' - Laljeka zabija za 2:0 Zagreba.

3' - Sjajan Ašanin sad, skinuo je Ukrajincima šut nakon dugog napada, a Matanović požrtvovno spašava loptu da ne ode u aut. Odličan start Zagreba, to nam treba.

2' - Vuglač zabija prvi gol na utakmici. Zagreb vodi 1:0.

1' Počela je utakmica