NORVEŠKA - SLOVENIJA 33:30: / U polufinalu igramo protiv Atomskih Norvežana

U skupini 2 od 18 i 15 važnu utakmicu za rasplet u grupi igrali su Slovenija i Norveška, vrlo bitnu i za nas jer smo nakon nje doznali s kim igramo u polufinalu u Stocholmu.

22.1.2020.
19:41

[FOTO, VIDEO] HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 22:22: /

Nevjerojatni Kauboji preokrenuli -6 i imali šut za pobjedu, ali Dule je promašio; Ozlijedio se Karačić

Skupina 2:

NORVEŠKA - SLOVENIJA 33:30

PORTUGAL - MAĐARSKA 34:26

Norveška je paklena reprezentacija i to je pokazala rezervnim sastavom protiv neugodne Slovenije. Iako domaći rukometaši u srijedu navečer nisu u igri koristili usluge jednog Sagosena, uvjerljivo najboljeg strijelca prvenstva s 51 golom, to nije spriječilo skandinavce da pobijede uporne Slovence.

Iako su se Slovenci pred kraj utakmice primaknuli na -1, Norvežani su pokazali mirnoću i pribranost, te nisu dopustili iznenađenje. Espen Christensen, vratar Norveške, pokazao je da na njega itekako mogu računati. Skinuo je nekoliko bitnih lopti, bolje je branio u prvom dijelu, zato što je u drugom intenzitet obrane obje momčadi ipak pao...

Norveška je od 50. do 54. minute imala kratku crnu rupu. Bili su bez gola gotovo 4 minute, dok su Slovenci zabili 4 gola zaredom. Slovenija je došla na 29:27, pa nakon toga i na 30:29, ali za nešto više snage nisu imali. Vrijedi sitaknuti kako su Norvežani imali dosta brzu realizaciju. Zabijali su brze i lake golove i na to će Lino Červar trebati ozbiljno pripaziti.

60' - U polufinalu igramo protiv Norveške.

59' - Norveška ima dva razlike i igrača više. Čini se kako je ovaj dvoboj gotov.

57' - Norvežani zabijaju za 31:29.

54' - Slovenija je smanjila na 29:27. U tren oka dva razlike. Norvežani bez gola gotovo 4 minute, dok su Slovenci zabili 4 gola zaredom. No, prekidaju tu seriju Norvežani.

53' - Slovenci se iz sedmerca vraćaju na 4 razlike: 29:25.

49' - Espen Christensen skida 4 sedmerac Slovenije.

41' - Ono što Slovenci ne zabijaju, Norvežani zabijaju.

40' - Nakon time-outa, Slovenci će pokušati smanjiti na dva gola zaostatka. Ali, Espen Christensen je to obranio.

37' - Zabijaju Slovenci iz cepelina svoj 18 gol na utakmici. 19:18.

34' - Norvežani zabijaju svoj 4 gol u manje od 4 minute. Jako brzo realizira svoje napade Norveška.

34' - Nik Henigman zabio je za 17:16. Norveška vodi...

33' - Espen Christensen primio je gol. Prevaren je bio norveški sjajni vratar.

32' - Nema puno taktiziranja, brzi su napadi, bre su realizacije. U minutu i pol pala tri gola.

31' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME: Norvežani i Slovenci odmah u prvom minuti daju po gol.

GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME

30' - Zabijaju Norvežani gol sa 10 km na sat.

27' - Igor Žabić zabija za dva vezana gola Slovenaca i eto njih na -1 ponovno (13:12); 8:7 u asistencijama imaju Norvežani.

25' - Slovenija zabija za 12:10.

24' - Norvežani odlaze na +3 (12:9).

19' - Norvežani igraju odlično. Pamtno i brzo u napadu i koncetrirano i požrtvovno u obrani.

8' - Brani Christensen šut Slovenaca. Napad je za Norvešku.

7' - Norvežani su se raspucali i zabijaju brze i lake golove.

6' - Sagosen je na klupi Norveške. On je s 51 golom uvjerljivo najbolji strijelac na turniru.

5' - Zarabec zabija gol.

3' - No, Norvežani s dva lagana gola preokreću na 2:1.

3' - Slovenci su se obranili u prvom napadu, a onda na isteku druge minute brzom kontrom preko Žabića poveli 1:0.

1' - Počela je utakmica Slovenije i Norveške.

GOTOVA JE UTAKMICA: Portugal je razbio Mađarsku i zaustavio njihove nade u polufinale.

49' - Portugalci su pred pobjedom.

44' - Portugal ne dopušta Mađarima da se približe. Točni su u realizaciji napada.

32' - Portugalci drugi dio otvaraju s dva gola i sad vode 18:14.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

30' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

28' - Uzbudljiva utakmica, igra se gol za gol, uglavnom. Portugal radi Mađarima probleme, nakon lošijeg otvaranja utakmice.

14' - Portugalci se bude i preuzimaju vodstvo.

12' - Mađarska ako ne pobijedi sigurno ispada. Njima ne igra niti remi.

8' - Mađarska je bolje otvorila utakmicu, očito su se Portugalci ispucali na turniru. Ne igraju tako žustro kao na početku natjecanja.