Katastrofa igre: Golužina Hrvatska ispala u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva!

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

28.1.2015.
8:51

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori, Horvat 5 (3), Duvnjak 5, Čupić 2, Bičanić 1, Gojun 1, Štrlek, Kopljar 4, Musa 1, Brozović, Stepančić, Karačić 1, Ninčević, Slišković 2.

POLJSKA: Szmal, Wyszomirski; Lijewski, Jurkiewicz 6, Bielecki 1, B.Jurecki 2 (1), M.Jurecki 2, Rojewski 4, Grabarczyk, Orzechowski, Syprzak 3, Wisniewski, Krajewski 2, Daszek 1, Chrapkowski 3, Maslowski, Szyba

SEDMERCI: Hrvatska 3/4, Poljska 1/2.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Poljska 8 minuta

DVORANA: Ali Bin Hamad Al Attiya Arena

GLEDATELJA: 1.000 Nakon što je na posljednjih pet velikih natjecanja stigla najmanje do polufinala i pritom osvojila četiri medalje, hrvatska rukometna reprezentacija ovoga puta nije uspjela. U dramatičnom i čvrstom okršaju izgubila je od Poljske i natjecanje će nastaviti u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, dok će Poljaci u polufinalu igrati protiv domaćina Katara koji je u četvrtfinalu pobijedio Njemačku s 26:24.

Poljaci su do sada bili stara 'mušterija' hrvatskih rukometaša. Nikada nisu pobijedili Hrvatsku u završnici nekog turnira, no u Dohi su dočekali svoj trenutak.

Kao što se i očekivalo, bila je to tvrda i čvrsta utakmica, bez mnogo golova. Poljaci su nametnuli spori ritam igre što je stvorilo puno problema našim igračima. Hrvatska je otvorila utakmicu čvrsto i pokretljivo u obrani, ali bez pravih riešenja u napadu. Forsirala se igra po sredini što nije donijelo previše dobroga. Krila su ostala bez pravih lopti, Domagoj Duvnjak je imao četiri promašaja, dok je Mirko Alilović obranio samo tri lopte.

Hrvatska je u prvom poluvremenu vodila samo dvije minute (od 3:2, do 4:3), dok su Poljaci u dva navrata imali i po tri gola viška (9:6, 10:7). Hrvatska je u 28. minuti uspjela izjednačiti (10:10), no posljednja dva gola u poluvremenu zabili su Poljaci koji su na odmor otišli s vodstvom 12:10.

Nastavak je donio furiozno otvaranje hrvatske vrste. Na vratima je priliku dobio Filip Ivić koji je vrlo brzo skupio četiri obrane, proradio je i Duvnjak postigavši tri gola i Hrvatska je serijom 6:1 došla do vodstva 16:13. Nažalost, Poljaci su pronašli izlaz iz mini-krize. Proradio je i vratar Szmal i u 50. minuti Poljaci su stigli do vodstva 19:18.

Do posljednje tri minute minute i rezultata 22:22 igralo se gol za gol. Tada je Karačić promašio zicer, Szmal obranio udarac Duvnjaka, a Čupić izgubio loptu i Poljska je golovima Syprzaka i Jurkiewicza stigla do pobjede.

Kod Hrvatske su najučinkovitiji bili Domagoj Duvnjak i Zlatko Horvat s po pet, te Marko Kopljar s četiri gola, dok su Poljake predvodili Mariusz Jurkiewicz (6) i Andzej Rojewski (4).

POLUFINALE - 30. siječnja (petak) Poljska - Katar Francuska - Španjolska

ZA POREDAK OD 5. DO 8. MJESTA - 30. siječnja (petak) Hrvatska - Njemačka Danska - Slovenija

ZA 3. MJESTO - 1. veljače (nedjelja) FINALE - 1. veljače

ODIGRANO:

ČETVRTFINALE - 28. siječnja (srijeda) HRVATSKA - Poljska 22:24 Katar - Njemačka 26:24 Slovenija - Francuska 23:32 Španjolska - Danska 25:24

OSMINA FINALA: 25. siječnja (nedjelja): HRVATSKA - Brazil 26:25 (13:15) Slovenija - Makedonija 30-28 (16-15) Austrija - Katar 27-29 (14-13) Španjolska - Tunis 28-20 (18-9)

26. siječnja (ponedjeljak): Egipat - Njemačka 16-23 (8-12) Švedska - Poljska 20-24 (11-10) Francuska - Argentina 33-20 (16-6) Island - Danska 25-30 (10-16)

Utakmice Hrvatske u skupini: 16. siječnja (petak): Hrvatska - Austrija 32:30 17. siječnja (subota): Hrvatska - Tunis 28:25 19. siječnja (ponedjeljak): Hrvatska - Iran 41:22 21. siječnja (srijeda): Hrvatska - Makedonija 29:26 23. siječnja (petak): Hrvatska - BiH 28:21