ČASTAN PORAZ: / Zagreb je izbjegao očekivanu katastrofu u Areni

Rukometaši Zagreba izgubili su od favoriziranog Paris Saint Germaina na svojem terenu 23-25 u Ligi prvaka.

10.2.2016.
20:10

Najbolji strijelac susreta bio Mikkel Hansen koji je za Barcelonu postigao sedam golova, a kod Zagreba je najraspoloženiji bio Stipe Mandalinić s dva pogotka manje.

Protiv ekipe koja je jedan od glavnih favorita za osvajanje Lige prvaka Zagrebaši su odlično krenuli. Mrežu su zatresli dva puta Vujić i Obranović za vodstvo 3-0. No, PSG je brzo uhvatio priključak, a u 22. minuti već je imao pet golova prednosti (6-11). S tom prednošću francuska momčad otišla je na poluvrijeme.

Izvrsni Stevanović

U drugom poluvremenu, nakon osam minuta igre, prednost PSG-a narasla je na sedam pogodaka (13-20). No, zahvaljujući dobrim obranama Ivana Stevanovića Zagreb se je primakao na tri gola zaostatka u 54. minuti (21-24) . Mogli su igrači Zagreba doći i do poravnanja, ali udarci Mandalinića, Šebetića i Kovačevića nisu pogodili cilj.

Na kraju zaslužena pobjeda PSG-a za kojeg igraju rukometni gorostasi poput Karabatića, Hansena, Narcissea, Abaloa, Vorija i Omeyera.

Kod Zagreba najbolji je bio Stipe Mandalinić sa pet golova, dok su Zlatko Horvat, Luka Šebetić i Domagoj Pavlović zabili po četiri. Vratar Ivan Stevanović, koji je branio samo u drugom poluvremenu, skupio je 13 obrana.

Slijedi drugi favorit

Goste je predvodio Danac Mikkel Hansen sa sedam pogodaka, dok su Nikola Karabatić, Igor Vori i Daniel Narcisse zabili po tri.

U 11. kolu skupine A u subotu se sastaju Wisla Plock - Celje, te Bešiktaš - Veszprém, a u nedjelju Flensburg - Kiel.

PPD Zagreb u sljedećem kolu, 21. veljače, gostuje kod još jednog od favorita Lige prvaka mađarskog Veszpréma.

Tijek utakmice

PPD Zagreb - PSG 23-25

60` Gotova je utakmica

60` Pavlović zabija za konačnih 23-25 i častan poraz Zagreba od PSG-a

59` Po gol sa svake strane. 22-25 je rezultat s kojim se ulazi u posljednjih 60 sekundi

57` Jako loš udarac Šebetića, Zagreb je propustio doći na samo dva gola minusa. Nakon njega još je gore pucao Kovačević. Šeta za Zagreb

54` Nova obrana Stevanovića i lijep gol Kontreca za tek tri gola minusa, 21-24. Zagreb se vraća u završnici

52` Šebetić zabija za dolazak Zagreba na četiri gola zaostatka

50` Mandalinić zabija, a Mandalinić zabija pa je Zagreb na "samo" -5

47` Zagreb u prvoj polovici drugog dijela nije uspio smanjiti vodstvo PSG-a, ali nije se ni u potpunosti raspao nego drži ne toliko katastrofalnih minus šest

42` Zagreb nema rješenja za PSG. Stevanović je sada obranio sedmerac, ali gosti i dalje vode sa 6 golova

40` Pavlović održava Zagreb na životu, zabio je za 14-20

38` Hansen je sada zabio iz sedmerca i PSG je prvi put stigao do sedam golova prednosti

35` Pavlović je odlično počeo nastavak utakmice, njegovim golom Zagreb je stigao na četiri pogodaka zaostatka

32` Kod Zagreba je Stevanović stao na gol, ali u igri se ništa ne mijenja, PSG održava +5

31` Počelo je drugo poluvrijeme

30` Nova obrana Omeyera, a PSG iskorištava posljednji napad u prvom poluvremenu i na odmor odlazi s 15-10

29` Šebetić je smanjio zaostatak Zagreba, ali Vori odmah uzvraća na drugoj strani

28` Omeyer opet brani Zagrebašima i glavna je uzdanica Francuza večeras

23` Gol Zagreba nakon dugo vremena, strijelac je bio Horvat iz sedmerca

22` Raspad Zagreba u Areni, sada je zabio pivot PSG-a Igor Vori za 11-6

19` PSG vodi 9-6 i po prvi put ima prednost od tri gola. Strijelac je bio Luka Karabatić, a trener Zagreba Vujović pozvao time out

17` Karabatić novim golom održava vodstvo Parižana. Rezultat je 8-6 za goste

15` Ivić novom obranom drži Zagrebaše na životu, ali PSG održava vodstvo. Rezultat je 7-5 za goste.

9` Odlična igra PSG-a se nastavlja. Abalo je poravnao na 3-3, a Honrubia iz kontre doveo Francuze u prvo vodstvo u utakmici

8` Rukometaši PSG-a su se pribrali i smanjili na 3-2. Golove su postigli Karabatić i Mollgaard

6` Ivić je ponovno obranio, Francuzi ga još nisu uspjeli probiti. Valčić pogađa za 3-0

5` Odlčno otvaranje utakmice! Obranović probija Omeyera, a Ivić brani pa Zagreb ima 2-0

2` Zagreb je drugi napad pun o pbolje iskoristio i vodi 1-0

1` Zagreb je loše započeo susret. Imali su prvi napad koji su jako lioše izveli, ali na drugoj strali se dobro obranio

1` Počela je utakmica

18.37 Susret koji će mnogo reći o snazi momčadi Zagreba počinje za manje od deset minuta, a Arena je ispunjena do posljednjeg mjesta.

18.20 Dvoboj je na Twitteru najavio ponajbolji rukometaš svijeta, francuski reprezentativac i igrač PSG-a Nikola Karabatić.

18.00 Utakmica počinje za malo manje od 45 minuta.

Najava

PSG spada među glavne favorite za naslov europskog prvaka. Momčad predvodi Nikola Karabatić, čovjek koji je itekako dobro poznat hrvatskoj publici. Na vratima je strah i trepet hrvatske rukometne reprezentacije Titi Omeyer, a kad njima pridodamo genijalce kao što su Mikkel Hansen, Daniel Narcisse, Luc Abalo, Luka Karabatić, Igor Vori, William Accambray ili Henrik MøllgaardUŽIVO, onda je i rukometnom laiku jasno da će večeras 15 tisuća gledatelja u rasprodanoj Areni svjedočiti rukometnom spektaklu.

Parižani favoriti, ali...

PSG je, naravno, favorit u ovom dvoboju. Pariški rukometni svemirski brod, kako mediji znaju tepati PSG-u, u Zagrebu ima za cilj osvojiti Arenu. Međutim, nastupi PSG-a u Ligi prvaka dokaz su da skupina genijalnih pojedinaca ne znači nužno i nepobjedivu momčad. Premda je Pariz drugi su skupini, uvjerljivi porazi od Veszprema i Flensburga (20:28, 32:37), malo su ih uzdrmali, no u nastavku sezone možemo očekivati njihova prava izdanja.

Nešto će se pitati i PPD Zagreb koji su ove sezone pokazali i dokazali kako itekako mogu pomrsiti račune svima. Arena je teško osvojiva tvrđava za svakoga i Karabatić, Vori i društvo morati će se dobro potruditi ako se misle odnijeti bodovi iz Zagreba.

Dobra vijest za Vujovića je povratak Stipe Mandalinić nakon osam mjeseci pauze zbog teške ozljede prednjih križnih ligamenata. No, upitna je njegova spremnost, kao i spremnost povratnika od ozljede Josipa Valčića, Kauboja koji su nastupili na EP-u u Poljskoj i i Makedonca Velka Markoskog, isto zbog nastupa na smotri najboljih europskih reprezentacija.

Sve u svemu, očekuje nas prava rukometna poslastica nakon koje će se, nadamo se, veseliti naši rukometaši.