Zamalo senzacija: Karabatić i ekipa 'visili' do završnice!

U posljednjoj se utakmici 1. kola Svjetskog rukometnog prvenstva dugo činilo da bi se moglo dogoditi veliko iznenađenje, no na kraju je Francuska ipak slavila.

12.1.2013.
22:44

Pobijedili su dvostruki uzastopni olimpijski prvaci Tunis 30:27, iako je afrička reprezentacija vodila gotovo cijelim tijekom susreta. Osam minuta prije kraja Tunis je imao 25:23, ali su tada Francuzi napravili seriju 5-0. Pobjegli su na 28:25 tri minute prije kraja i tako na jedvite jade ipak prelomili ovaj ogled.

Jerome Fernandez je bio prvi francuski strijelac sa šest golova, dok je Nikola Karabatić dodao pet. Kod Tunisa je prednjačio Bannour sa sedam pogodaka.

U toj skupini je još Argentina iznenadila Crnu Goru i slavila 28:26. Junak argentinske pobjede je bio Diego Simonet sa sedam pogodaka. Njemačka je, pak, lagano pobijedila Brazil 33:23 uz sedam golova Steffena Weinholda.

U skupini D, gdje nastupa i Hrvatska, Mađarska je sa 32:23 svladala Egipat. U 20. minuti su se Mađari odvojili na pet golova razlike i nakon toga su održavali nešto veći plus sve do kraja utakmice. Gabor Csaszar je sa osam golova bio prvi strijelac pobjedničke reprezentacije. Gergely Harsanyi je dodao sedam, a po četiri puta su strijelci bili Lekai i Nagy. Kod poraženih je najbolji bio Ahmed Mostafa sa pet golova.

U skupini B, u derbiju večeri, Rusija je sa 30:25 nadjačala Island. Sergej Gorbok sa šest i Mihail Čipurin sa pet golova su bili najveća napast za Island koje je predvodio Valur Sigurdsson sa sedam pogodaka. U preostala dva ogleda skupine B bilo je dosta golova: Makedonija je sa 30:28 pobijedila Čile, dok se Danska poigrala s Katranima (41:27). Po osam golova su za Dance postigli Hans Lindberg i Andres Eggert.

U skupini C se favorizirana Poljska dugo mučila, ali ipak i na kraju pobijedila Bjelorusiju 24:22. Najveće je zasluge u slavlju imao Krzysztof Lijewski sa sedam pogodaka. Slovenija nije imala problema protiv Saudijske Arabije (32:22), kao niti Srbija protiv Južne Koreje (31:22).

Skupina A: Njemačka - Brazil 33-23 Argentina - Crna Gora 28-26 Francuska - Tunis 30-27

Skupina B: Makedonija - Čile 30-28 Rusija - Island 30-25 Danska - Katar 41-27

Skupina C: Makedonija - Čile 30-28 Rusija - Island 30-25 Danska - Katar 41-27

Skupina D: Hrvatska - Australija 35-13 (17-4) Mađarska - Egipat 32-23 Španjolska - Alžir 27-14 12. siječnja: HRVATSKA - Australija 36:13 (17:4) 14. siječnja: HRVATSKA - Alžir 31:20 15. siječnja: HRVATSKA - Mađarska (21.15 sati) 17. siječnja: HRVATSKA - Egipat (21.15 sati) 19. siječnja: HRVATSKA - Španjolska (19 sati)