SLOVENIJA JE UVJERLJIVO SLAVILA PROTIV SJEVERNE MAKEDONIJE: / Evo što to znači za Hrvatsku

20.1.2021.
17:59

Rukometaši Slovenije pobijedili su u dvoboju 1. kola IV skupine drugoga kruga Svjetskog prvenstva u Egiptu selekciju Sjeverne Makedonije s 31:21.

Slovenci su ostali u igri za četvrtfinale jer su bez problema dobili Makedonce, koji su uoči samoga početka prvenstva upali kao zamjena za Češku. Kod Slovenaca je prvi strijelac bio Dragan Gajič sa 7 golova, dok je Makedonce predvodio veteran Kiro Lazarov sa 6 pogodaka.

Slovenija sada ima 4 boda, kao i vodeća Švedska, koja ima utakmicu manje, dok je Makedonija bez bodova i šanse za četvrtinale.

VELIKI PREOKRET NA POMOLU, LUKA CINDRIĆ VRAĆA SE U EGIPAT? /

'Takav imamo dogovor, silno želim pomoći reprezentaciji'

Potencijalni protivnici

Hrvatska će, ako bude među prve dvije momčadi II skupine, u četvrtinalu igrati s jednom od reprezentacija iz ove skupine u koju su se plasirali Slovenci pa je moguće da se upravo s njima susretnemo u četvrtfinalu.

U utakmici skupine Švicarska je u uzbudljivoj završnici svladala Island s 20:18. Schmid je bio prvi strijelac kod Švicaraca sa 6 golova, a Gudmunsson je postigao četiri gola za Island.

U ovoj skupini vode Portugal i Francuska sa po 4 boda, a Švicarska i Island sada imaju po 2.