Kauboji se poigrali s Irancima

Hrvatski rukometaši su se na prvom susretu Croatia cupa u Osijeku vrlo lako obračunali protiv reprezentacije Irana i upisali uvjerljivu pobjedu 41:19 (20:7).

6.1.2012.
22:04

Iran je poveo 1:0, ali to je bilo sve što se od njih moglo vidjeti. Ogromna razlika u kvaliteti došla je nakon toga do izražaja, a Kauboji su minute u minutu povećavali razliku sve do konačnih 22 razlike.

Slavko Goluža za susret je prijavio 16 igrača, a samo se Ivano Balić i Željko Musa nisu upisali u strijelce. Najbolji kod Kauboja bio je Ivan Čupić sa sedam pogodaka, dok su po pet puta mrežu Iranaca tresli Jakov Gojun, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek.

Treba istaknuti i dobre vratare. Venio Losert obranio je 12 lopti, dok je Šego skinuo njih devet.

Unatoč što su zabili samo 19 pogodaka, Iranci su imali najboljeg strijelca susreta. Riječ je o Alizeri Mosavi, koji je mrežu naših vratara pogodio osam puta.