PPD ZAGREB 25. PUT OSVOJIO KUP HRVATSKE: / Zagrebaši zamrznuli Nexe na -9

Dvoboj u Umagu bio neizvjestan kroz prve tri četvrtine

13.5.2018.
18:23
Dusko Marusic/PIXSELL

Rukometaši PPD Zagreba po 25. su put osvojili Kup Hrvatske zahvaljujući 27-18 (12-11) pobjedi protiv Nexea u finalu igranom u nedjelju u Umagu.

Iako konačnih devet razlike pokazuje kako je PPD Zagreb lako stigao do novoga trofeja, dvoboj u Umagu je ustvari bio neizvjestan kroz prve tri četvrtine jer nešto više od 15 minuta prije kraja bilo samo 16-14 u korist "plinara". Uslijedila je serija Zagreba od 8-0 kojom je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

PPD ZAGREB I NEXE OČEKIVANO U FINALU: Zagrepčani slavili protiv Umaga, Našićani bolji od Dubrave

Zagreb je do pobjede povukao sjajni Urh Kastelic koji je ostvario 15 obrana, a najviše pogodaka u dresu osvajača Kupa postigli su Horvat (8) i Bičanić (6). Po tri su u redovima Nexe postigli Šipić, Gadža, Zrnić i Buvinić.