PODRAVKA SE OPROSTILA OD LIGE PRVAKINJA: / Ekipa Rostova je jednostavno bila prejaka

Podravka Vegeta oprostila se od Lige prvakinja

14.3.2021.
16:08

Rukometašice Podravka Vegete oprostile su se danas od natjecanja u Ligi prvakinja nakon što su u obje utakmice osmine finala poražene od Rostova.

Rekordna pobjeda Rostova u europskim natjecanjima

Nakon što su u prvom susretu u Koprivnici slavile sa 29:20, rukometašice Rostova su u uzvratu bile još uvjerljivije pobijedivši sa 42:24 što je rekordna pobjeda Rostova u europskim natjecanjima.

Moćna ruska ekipa nije imala previše problema protiv hrvatskih prvakinja. Već na poluvremenu su domaće igračice vodile sa 13 golova razlike (24:11) uz 82 posto realizacije. U nastavku susreta povećale su prednost na konačnih +18.

Rostov su do plasmana u četvrtfinale predvodile Katarina Krpez-Slezak s devet i Milana Taženova sa šest pogodaka, dok su kod Podravke najefikasnije bile Dejana Milosavljević sa sedam, te Lea Franušić s tri gola.

Plasman u četvrtfinale izborili su i Brest, CSKA Moskva, Bukurešt, Gyor i Budućnost.

REZULTATI - Osmina finala: Brest - Esbjerg 30-27 (1. utakmica 33-27) Rostov-Don - PODRAVKA VEGETA 42-24 (1. utakmica 29-20

U subotu: CSKA Moskva - Krim Mercator 27-21 (1. utakmica 20-25) Bukurešt - Ramnicu Valcea 21-27 (1. utakmica 33-24) Gyor - Bietigheim 32-28 (1. utakmica 37-20) Ferencvaros - Budućnost 29-28 (1. utakmica 19-22)