Očajan nastup za oproštaj! Hrvatska već 14 godina nije bila tako loša!

Hrvatska rukometna reprezentacija zauzela je šesto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru. U dvoboju za peto mjesto Golužini su izabranici poraženi od Danske s 28:24.

31.1.2015.
13:12

HRVATSKA - DANSKA 24:28 (11:15)

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori, Horvat, Duvnjak 4, Čupić 3 (3), Bičanić, Gojun, Štrlek 3, Kopljar 3, Musa, Brozović, Stepančić 4, Karačić 3, Ninčević, Slišković 4.

DANSKA: Landin, Green; Noddesbo 1, Eggert, Spellerberg, Sondergaard 1, Lindberg 5 (1), Mikkel Hansen 8, Christiansen 6, Rene Toft, Lauge, Mensah 1, Henrik Toft 2, Mortensen 4, Mollgaard, Damgaard, Lasse Svan.

SEDMERCI: Hrvatska 3-4, Danska 1-1

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Danska 6 minuta

DVORANA: Ali Bin Hamad Al-Attiyah

GLEDATELJA: 1.000 U čitavom susretu Hrvati su samo jednom vodili, na početku s 2:1. Nakon toga Danci su dominirali i lakoćom zabijali. U 13. minuti imali su četiri gola prednosti.

Kauboji su uspjeli smanjiti zaostatak na dva pogotka u 18. minuti, ali u sljedećih pet minuta Danci bježe na šest golova viška (14:8). Hrvati se još jednom vraćaju, dolaze na 11:14, te minutu i 20 sekundi prije kraja imaju sedmerac, ali Green je obranio Čupićev udarac, pa na odmor Danci odlaze sa vodstvom 15:11.

I u nastavku je scenarij bio isti, Danci su imali komotnu prednost, a najbolje štu su Hrvati uspjeli učiniti je da su tri puta došli na dva gola minusa. Posljednja prilika za preokret ukazala se nakon što je Štrlek iz kontre u 52. minuti smanjio na 23:25, ali potom je danski vratar Landin obranio udarac Sliškovića kojim smo mogli doći na gol zaostatka.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Duvnjak, Stepančić i Slišković s po četiri gola. Reprezentaciju Danske predvodio je Mikkel Hansen s osam pogodaka.

Iako je Hrvatska SP završila s omjerom od sedam pobjeda i dva poraza, to je bilo dovoljno tek za šesto mjesto, što joj je najgori plasman od 2001. kada je bili deveta. Nakon osvajanja zlatne medalje u Portugalu 2003. uslijedila su srebra 2005. i 2009., te bronca 2013., dok je na preostala dva SP-a (2007. i 2011.) Hrvatska bila peta.

ZA 3. MJESTO - 1. veljače (nedjelja) Španjolska - Poljska

FINALE - 1. veljače Francuska - Katar

ODIGRANO:

ZA 5. MJESTO - 31. siječnja (subota) Hrvatska - Danska 24:28

ZA 7. MJESTO: Njemačka - Slovenija 30:27

POLUFINALE - 30. siječnja (petak) Poljska - Katar 29:31 Francuska - Španjolska 26:22

ZA POREDAK OD 5. DO 8. MJESTA - 30. siječnja (petak) Hrvatska - Njemačka 28:23 Danska - Slovenija 36:33

ČETVRTFINALE - 28. siječnja (srijeda) HRVATSKA - Poljska 22:24 Katar - Njemačka 26:24 Slovenija - Francuska 23:32 Španjolska - Danska 25:24

OSMINA FINALA: 25. siječnja (nedjelja): HRVATSKA - Brazil 26:25 (13:15) Slovenija - Makedonija 30-28 (16-15) Austrija - Katar 27-29 (14-13) Španjolska - Tunis 28-20 (18-9)

26. siječnja (ponedjeljak): Egipat - Njemačka 16-23 (8-12) Švedska - Poljska 20-24 (11-10) Francuska - Argentina 33-20 (16-6) Island - Danska 25-30 (10-16)

Utakmice Hrvatske u skupini: 16. siječnja (petak): Hrvatska - Austrija 32:30 17. siječnja (subota): Hrvatska - Tunis 28:25 19. siječnja (ponedjeljak): Hrvatska - Iran 41:22 21. siječnja (srijeda): Hrvatska - Makedonija 29:26 23. siječnja (petak): Hrvatska - BiH 28:21