KAKVA DRAMA U NJEMAČKOJ: / Zagrebaši u ludoj završnici ostali korak do ogromne senzacije

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb upisali su peti poraz u šestom ovosezonskom nastupu u Ligi prvaka.

10.11.2016.
20:21
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Zagrebaši su u šestom kolu skupine B poraženi u Njemačkoj od Rhein-Neckar Löwena s 24-25. Hrvatski prvak je tako id alje na začelju skupine sa samo dva boda, a sada mu slijede dva okršaja protiv aktualnog europskog prvaka Kielcea, najprije kod kuće, pa u Poljskoj.

Napad za izjednačenje

Njemački prvak je bolje otvorio utakmicu u Frankfurtu i većim dijelom prvog poluvremena imao od dva do pet pogodaka prednosti. Na vratima Zagreba je vrlo dobar bio Ivan Stevanović, ali ni on nije mogao zaustaviti sve, pa je Löwen na odmor otišao s vodstvom 14-10.

Nastavili su Nijemci i u drugom poluvremenu povećavati prednost, pa su tako u 43. minuti otišli na plus šest (21-15). No, momčad Silvija Ivandije se nije predala i 34 sekunde prije kraja Igor Vori je pogodio prazan gol za minimalni zaostatak 24-25. Imao je Zagreb u posljednjih 12 sekundi napad za izjednačenje i bod, ali nije ga iskoristio.

Najbolji strijelac u redovima Zagreba bio je Stipe Mandalinić s osam golova, a po četiri su dodali Zlatko Horvat i Lovro Jotić. Stevanović je, pak, skupio deset obrana. Rhein-Neckar Löwen su predvodili Andre Schmid i Marius Steinhauser s po sedam golova.

LJESTVICA:

1. Rhein-Neckar Löwen 6 4 1 1 +9 9 2. Kielce 5 4 0 1 +17 8 3. Vardar 5 4 0 1 +17 8 4. Pick Szeged 5 2 1 2 -1 5 5. Meškov Brest 5 2 0 3 -4 4 6. Kristianstad 5 1 1 3 -9 3 7. Celje PL 5 1 1 3 -13 3 8. PPD Zagreb 6 1 0 5 -16 2