IZNIMNO VAŽNA POBJEDA ZAGREBA: / Tamšina premijera na klupi hrvatskog prvaka nije mogla proći bolje

PPD Zagreb ostvario važnu pobjedu

10.2.2019.
18:48
PIXSELL

U susretu 11. kola B skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je u Areni pobijedio danski Skjern 32-29 ostvarivši iznimno važnu pobjedu u borbi za plasman u osminu finala.

Bila je to premijera Branka Tamše na klupi hrvatskog prvaka. Naime, slovenski stručnjak je početkom siječnja preuzeo PPD Zagreb naslijedivši Linu Červara i u susretu protiv Skjerna predstavio se zagrebačkoj publici.

HRVATSKI PIVOT POTPISAO ZA PETEROSTRUKOG PRVAKA EUROPE: /

Reprezentativac na ljeto odlazi u slavni njemački klub

Zagrebaši tri kola prije kraja pobjegli danskom sastavu

Zagreb je ovom pobjedom tri kola prije kraja pobjegao danskom sastavu na četiri boda više, a bolji je i u međusobnom skoru. Ova dva suparnika su, podsjećamo, u 4. kolu odmjerili snage u Danskoj gdje su podijelili bodove u dvoboju koji je završen rezultatom 31-31.

Zagreb: PPD Zagreb ugostio Skjern Handbold u 11. kolu EHF Lige prvaka 10.02.2019., Arena Zagreb, Zagreb - VELUX EHF Liga prvaka, skupina B, 11. kolo, RK PPD Zagreb - Skjern Handbold. Josip Vekic, Grego Potocnik. Photo: Jurica Galoic/PIXSELL

PPD je bolje ušao u susret, poveo je 2-0, pa 3-1. Gosti su do prvog vodstva stigli u 9. minuti (5-4), a u 18. minuti imali su i dva gola prednosti (10-8). Zagreb je do kraja prvog dijela uspio izjednačiti, a potom i otići na odmor s golom viška (15-14).

Na otvaranju drugog dijela zabili dva brza gola

Hrvatski prvak je na otvaranju drugog dijela zabio dva brza gola te prvi put na utakmici stigao do prednosti od tri pogotka (17-14). U 42. minuti domaćin je stigao do +4 (24-20), u 47. minuti je bilo +5 (27-22), sedam minuta prije kraja šest golova prednosti (30-24), a pet minuta prije kraja i +7 (31-24). danci su do kraja susreta tek ublažili poraz na konačnih 32-29.

Ivan Sršen zabio 9, David Mandić šest

Hrvatski sastav su do četvrte pobjede u skupini predvodili Ivan Sršen s devet golova i David Mandić sa šest, dok su Gregor Potočnik, Senjamin Burić, Lovro Jotić i Zlatko Horvat sa po tri gola, dok su u danskim redovima najefikasniji bili Bjarte Hakon Myrhol s osam te Thomas Morgensen sa šest golova.

Na ljestvici vodi PSG sa 20 bodova, Pick Szeged ima 17 bodova, a Flensburg-Handewitt i PPD Zagreb po 10 bodova.

U idućem kolu rukometaši Zagreba 17. veljače gostuju u Parizu kod vodećeg PSG-a.

PPD ZAGREB - Skjern 32-29 Motor Zaporožje - Flensburg-Handewitt 28-26 Celje Pivovarna Laško - Pick Szeged 28-29

U četvrtak: Nantes - Paris Saint-Germain 31-35