HRVATSKI KUP: / Rukometaši PPD Zagreba očekivano su, ali i prilično teško stigli do novog trofeja

Hrvatski kup po četrnaesti puta za redom i 23. ukupno osvojili su rukometaši PPD Zagreba nakon što su u nedjelju u Umagu rezultatom 30:25 (16:14) svladali sastav Varaždina.

15.5.2016.
20:15

Odličan otpor pružila je momčad Varaždina favoriziranom suparniku za kojim je na poluvremenu, ali i samo desetak minuta prije kraja utakmice zaostajala dva pogotka. Ipak, razlika u kvaliteti iskazana u završnici donijela je prevagu i naslov igračima koje s klupe vodi Veselin Vujović.

Mandalić i Šebetić raspucani

Strijelce pobjedničke momčadi predvodili su Stipe Mandalinić s osam i Luka Šebetić sa sedam golova, dok se sa dvanaest obrana istaknuo Filip Ivić. U redovima poraženog Varaždina bolji od ostalih bili su Ivan Horvat s osam golova i Jurica Vidaček sa šest. Vratari Varaždina Matija Špikić i Domagoj Črnila skupili su zajedno šest obrana.

U utakmici za 3. mjesto Nexe je s 30-29 svladao zagrebačku Dubravu.