Hrvatice rasturaju: Strašan preokret i velika pobjeda!

U 3. kolu Olimpijskog turnira u Londonu hrvatske rukometašice došle su do druge pobjede.

1.8.2012.
22:59

Iako je izbornik Canjuga napominjao kako njegove igračice moraju izbiti iz glave činjenicu da to više nisu one iste Ruskinje koje su prije četiri godine došle do olimpijskog srebra, naše su igračice očito impresionirane svojim protivnicama loše otvorile susret.

Ruskinje su na početku povele s 2:0, naše ih igračice nisu mogle zadržati, već u 13. minuti bilo je minus pet (3:8). A onda je Canjuga zatražio minutu predaha, 'izribao' naše igračice koje su konačno došle sebi, oslobodile se i počele sustizati prednost dvojih protivnica.

Na krilima sjajne Penezić i Gaće, Hrvatice su do kraja poluvremena uspjele poravnati rezultat i otići na odmor s 15:15.

U nastavku je krenula dominacija Hrvatica, u sedmoj minuti drugog poluvremena naše rukometašice došle su do plus tri, u 22. minuti razlika je povećana na plus pet.

No, Ruskinje se nisu predale, ubacile su u petu brzinu, u zadnju minutu došle na samo gol zaostatka, a onda je gromovitim udarcem Andrea Penezić donijela nova dva boda.

Najbolja u našim redovima bila je upravo Penezić koja je zabila čak devet pogodaka.