HRVATSKE RUKOMETAŠICE NISU USPJELE KREIRATI SENZACIJU: / Nijemice su nam srušile snove

Nijemice većinu susreta bile u vodstvu

5.6.2019.
21:01
PIXSELL

Rukometašice Hrvatske nisu se uspjele plasirati na Svjetsko prvenstvo budući da su u srijedu u uzvratnoj utakmici u Hammu izgubile od favorizirane Njemačke sa 21-25 (9-14). Prije tri dana u prvoj kvalifikacijskoj utakmici Hrvatska je odigrala 24-24 protiv Njemačke u Koprivnici, pa će na Svjetsko prvenstvo, koje će u prosincu ove godine biti igrano u Japanu, ići Nijemice.

HRVATICE 60 MINUTA DIJELI OD VELIKE SENZACIJE: /

Za uzvrat s moćnim Njemicama još su jače

Nijemice su većinu susreta bile u vodstvu. U prvom poluvremenu najveću prednost imale su u 24. minuti (13-7), a na odmor su otišle sa pet golova viška (14-9).

I u nastavku su domaće rukometašice držale prednost, koja se kretala od tri do pet golova razlike. Hrvatice se nisu predavale, borile su se kao lavice i u 53. minuti su došle na dva pogotka minusa (19-21), ali snage za potpuni preokret nisu imale. Kod Hrvatske najefikasnija je bila Valentina Blažević sa sedam golova, od čega je šest zabila iz sedmeraca, a Dejana Milosavljević zabila je pet pogodaka. U redovima Njemačke najbolja je bila Alicia Stolle sa šest golova.