Hrvatska se plasirala na Svjetsko prvenstvo!

U Brazilu, domovini vrhunskog nogometa, od 3. do 18. prosinca nadmetat će se najbolje rukomatašice svijeta.

11.6.2011.
22:18

Iako su u uzvratu u Kragujevcu hrvatske rukometašice izgubile od Srbije 30:31, plasman u Brazil izabranice Vladimira Canjuge izborile su zahvaljujući pobjedi u prvom susretu kada su slavile sa +11 (36:25).

Hrvatske su rukometašice bolje ušle u utakmicu i u 13. minuti povele sa 7:4. Tri minute kasnije rezultat je već bio izjednačen (7:7), a potom se igralo gol za gol. Nakon prvih 30 minuta reprezentacije su bile poravnate (15:15), a najveću prednost na utakmici Srbija je imala u 37. minuti (21:18).

Hrvatska je u 46. minuti izjednačila na 24:24 i do kraja utakmice ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, da bi na kraju srpske rukometašice stigle do Pirove pobjede, odnosno Hrvatska do minimalnog poraza koji joj je donio plasman na SP.

Najbolji strijelac Hrvatske bila je Andrea Penezić s devet golova, dok su po pet dodale Lidija Horvat i Miranda Tatari. Kod Srbije je najefikasnija bila je Andrea Lekić sa sedam pogodaka.

Ždrijeb za Svjetsko prvenstvo rukometašica održat će se 2. srpnja u Brazilu.