[FOTO, VIDEO] ČUDESNI KAUBOJI ZAMRZNULI NEUGODNI ISLAND NA -7: / Hrvatska demonstrirala moć u Spaladium Areni

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u splitskoj je Spaladium Areni odigrala drugu utakmicu na Europskom prvenstvu i pobijedila Island sa 29-22.

14.1.2018.
22:10
PIXSELL

U susretu 2. kola A skupine Europskog rukometnog prvenstva hrvatska reprezentacija je u splitskoj Spaladium Areni pobijedila Island 29-22 i nakon dva kola ima maksimalan broj bodova.

Hrvatska je odigrala još jednu sjajnu utakmicu. Nakon +10 protiv Srbije na otvaranju EP-a, u drugom kolu je 'pao' Island sa sedam golova razlike.

Furiozno drugo poluvrijeme

Island se još jednom pokazao kao 'stara mušterija' hrvatskih rukometaša. Na velikim natjecanjima (OI, SP, EP) Hrvatska nikada nije izgubila od Islanda. U sedam utakmica igranih na olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima ostvarili smo šest pobjeda i jedan remi. Islanđani su Hrvatsku dobili samo jednom, i to u prvom međusobnom srazu, 1993. godine u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Hafnarfjorduru sa 24-22.

Do polovice prvog dijela bila je to izjednačena utakmica. Islanđani su u tri navrata imali i pogodak prednosti (3-2, 4-3, 8-7), no Hrvatska tada radi seriju 5-1 i bježi na tri gola prednosti (12-9). Imali smo i napad za +4, no umjesto toga Islanđani su zabili dva brza gola za samo pogodak minusa (12-11). Pogodak razlike bio je i na kraju prvog dijela (14-13) u kojem su naši vratari imali samo jednu obranu.Nakon neuvjerljivog prvog poluvremena, odabranici Line Červara su 'slomili' Island furioznim otvaranjem drugog dijela. U prvih 12 minuta nastavka Hrvatska je napravila seriju 8-2 i pobjegla na velikih 22-15. U 52. minuti imali smo i fantastičnih osam razlike (26-18), a na kraju je završilo 29-22.

Mamić i Stevanović oduševili

Hrvatsku je do druge pobjede predvodio Luka Cindrić sa sedam golova, Manuel Štrlek je zabio pet, dok su Igor Karačić, Luka Stepančić i Marko Mamić postigli po četiri gola. Ivan Stevanović skupio je sedam obrana, sve u drugom poluvremenu.

U suparničkim redovima najučinkovitiji su bili Aron Palmarsson s pet golova, Arnor Thor Gunnarsson s četiri, te Omar Ingi Magnusson i Janus Dadi Smarason s po tri gola.

Šveđani pobijedili Srbe

U drugom susretu iz ove skupine Švedska je pobijedila Srbiju 30-25. Šveđani su upisali prvu pobjedu, a Srbi drugi poraz te sada imaju samo teoretske šanse za prolaz. Unatoč konačnih +5 za Šveđane, Srbi su sedam minuta prije kraja kod rezultata 23-22 za Šveđane promašili čistu kontru za poravnanje, a potom su primili tri gola. Skandinavci su 9. minuti stigli do vodstva 8-3, a sve do sredine drugog dijela stalno su imali prednost od četiri-pet golova.

FANTASTIČAN POTEZ IGORA KARAČIĆA: /

Hrvatski reprezentativac zapanjio Islanđane i komentatora

Švedska je četverostruki prvak Europe, a ovom pobjedom su izborili drugi krug jer su u prvoj utakmici poraženi s dva razlike od Islanđana, pa u mogućem krugu tri ekipe imaju pozitivnu gol-razliku.

Švedsku su do pobjede predvodili Albin Lagergren s pet golova, dok su po četiri postigli Johan Jakobsson, Niclas Ekberg i Lukas Nilsson. Sjajnu predstavu pružio je i švedski vratar Mikael Appelgren koji je meč završio sa 19 obrana. U selekciji Srbije istaknuo se Nemanja Ilić s pet golova, dok je Petar Nenadić postigao četiri pogotka.

Na ljestvici vodi Hrvatska sa četiri boda, Island i Švedska imaju po dva, dok je Srbija posljednja bez bodova.

U posljednjem kolu 16. siječnja sastaju se Srbija i Island, te Hrvatska i Švedska.

HRVATSKA - ISLAND 29-22

60' - Palmarsson je zabio još jedan pogodak, ali nije bitno, Hrvatska je pobijedila, razbila Island!! Bravo, Kauboji!!

59' - Fantastični Stevanović obranio je još jedan pokušaj Islanđana!

58' - Kakva varka malog Marka! Mamić je odličnom fintom izbacio čuvara iz igre i zabio novi gol!

57' - Kopljar se odlično snašao i zabio za plus sedam Hrvatske. Pobjeda je u džepu!

56' - Gudmundsson se dignuo i probio Stevanovića koji je na oko 40% obrana u ovoj utakmici. Lino Červar pozvao je novi time out.

55' - Cindrić je ponovno preuzeo odgovornost i još jednom bez pogreške zabio i vratio sedam golova prednosti Hrvatskoj.

53' - Palmarsson je smanjio na 26-19, a Karason je zabio novi pogodak i Island je smanjio na šest razlike.

52' - Karason je ponovno preuzeo odgovornost, ali Stevanović je nogom obranio njegov udarac i igra odličnu utakmicu! Čupić je protrčao iza obrane Islanda i dodavanje iskoristio Vori za velikih +8.

51' - Mamić vuče Hrvatsku u ovim trenucima. Zabio je već treći gol!

50' - Karason je zabio prvi gol na utakmici i smanjio na 24-18.

49' - Mamić je ponovno zabio nakon što su sudačke ruke bile u zraku! Kakav ulazak u igru Marka Mamića, bravo majstore!

47' - Marko Mamić je ušao u igru i odmah zabio! Sigurdsson je brzo odgovorio na drugoj strani.

47' - Stevanović je obranio čistu kontru Islanđanima i izazvao delirij u dvorani koja zaziva njegovo ime!

45' - Fantastična reakcija Čupića koji je spriječio siguran gol bacivši se pred gol! A Stevanović je obranio još jedan udarac!

43' - Jakov Gojun zaradio je dvije minute isključenja, a Gunnarsson je siguran sa sedam metara.

41' -Buntić je potegao i povećao prednost Hrvatske na 22-15. Hrvatska igra sjajno u nastavku utakmice!

40' - Štrlek je jedva uhvatio teško dodavanje Buntića i uspio kroz noge zabiti Gustafssonu za najveću prednost u utakmici.

39' - Island je nakon malo više od osam minuta zabio drugi gol u poluvremenu, ali Buntić je brzo odgovorio.

37' - Hrvatska je napravila veliki niz 5-0. Cindrić je još jednom briljantno zabio pod teškim prekršajem!

36' - Stevanović se razbranio i obranio još jedan vrlo težak udarac!

35' - Prvu je obranu zabilježio i Stevanović te je Vori prvi put odveo Hrvatsku na +4.

35' - Štrlek je povukao kontru nakon pogreške Islanda i vratio tri gola prednosti našima.

34' - Karačić se othrvao islandskom zagrljaju i proslijedio loptu Cindriću koji je zabio za +2. Sada je 16-14.

33' - Červar je odlučio igrati sa sedam igrača u napadu, a nakon jedne pogreške, Sigurdsson je gađao prazna vrata Hrvatske, ali i promašio.

32' - Stepančić je uspio nekako progurati loptu u mrežu i vratiti prednost Hrvatskoj. Četvrti gol Stepančića!

31' - Island je imao prvi napad u drugom dijelu i Smarason ga je realizirao odličnim šutom te je rezultat ponovno izjednačen.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme u Spaladiumu. Karačić i Cindrić naši su najbolji strijelci s po četiri gola. Idemo Kauboji do pobjede!!

30' - Luka Cindrić zabio je golčinu. Ovo mu je četvrti gol iz četvrtog pokušaja. Islanđani su brzo odgovorili te se na predah odlazi s prednošću Hrvatske 14-13.

29' - Karačić je hladno realizirao sedmerac za +2, ali Magnusson je ponovno smanjio rezultat na samo -1.

28' - Island se vratio na samo -1.

27' - Karačić je pokušao udarcem sa zemlje, ali lopta je završila u bloku, a Smarason je povukao kontru i zabio.

26' - Lino Červar pozvao je time out uoči posljednje četiri minute u prvom dijelu. Kauboji igraju odlično!

23' - Karačić je pod prekršajem uspio svladati islandskog vratara, a Čupić je povukao jednu kontru i prvi put Hrvatska ima +3.

22' - Čupić je poletio u kontru, ali se spetljao. Najvažnije da se nije ozlijedio! Štrlek je napravio faul u napadu, a Gudmundsson je zabio na drugoj strani.

22' - Buntić je ušao u igru i odlično reagirao u obrani, a Karačić je istrčao kontru i povećao našu prednost na dva gola te je tako prisilio Island na prvi time out.

21' - Nakon stvorenog viška, lopta je došla do Štrleka koji je sigurno realizirao priliku s krila.

19' - Luka Cindrić ponovno je na brzinu prevario svog čuvara i zabio unatoč prekršaju te vratio utakmicu u egal.

18' - Island ponovno vodi u Splitu. Palmarsson je lijepo prošao i sigurno zabio za vodstvo gostiju.

17' - Prvi promašaj Stepančića na prvenstvu. Ponovno se digao Luka, ali Gustaffson ga je ovaj put pročitao.

15' - Na polovici prvog dijela rezultat je izjednačen. Sedmerac je realizirao Gunnarsson.

13' - Vratar Gustafsson blizu je da obrani šutove Stepančića, ali ti su udarci presnažni i treći gol zabija Luka. Zato je islandski vratar u idućem napadu obranio čistu šansu Voriju.

12' - Ponovno je Cindrić prošao kroz obranu Islanda nakon lijepog križanja s Karačićem i vratio prednost našoj reprezentaciji. Ali Arnarsson je s crte zabio za Island i sada je 6-6.

11' - Već u sljedećem napadu Magnusson je izjednačio.

10' - Cindrić je iskoristio svoju brzinu, prevario svog čuvara i sigurno zabio za novo vodstvo Hrvatske.

9' - Štrlek je skočio s krila i išao lobati Gustafssona, ali promašio je cijela vrata.

8' - Palmarsson je odgovorio na drugoj strani, ali i Štrlek brzo odgovara i sada je 4-4.

6' - Luka Stepančić preuzeo je odgovornost i snažno potegnuo i zabio. I dalje je nepogrešiv na prvenstvu, trenutačno ima 8/8.

6' - Island je prvi put u vodstvu 3-2.

5' - Čupić je izborio sedmerac za naše, ali Zlatko Horvat nije ga realizirao. Gustafsson je to odlično obranio.

4' - Gunnarsson je bio siguran sa sedam metara te imamo novo izjednačenje. Islanđani drže korak za Kaubojima.

2' - Cindrić je fenomenalno pronašao Karačića na crti koji je vratio prednost Hrvatskoj.

2' - Potegnuo je Palmarsson i izjednačio rezultat.

1' - Prvi napad imat će Hrvatska, sretno Kauboji! Dignuo se Luka Stepančić i snažno kroz noge zakucao loptu u islandsku mrežu. Prvi napad i prvi gol Hrvatske!

Utakmica samo što nije počela i nekoliko nas minuta dijeli od druge utakmice prvenstva protiv Islanda. Idemo Kauboji!

Igrači se zagrijavaju u maloj dvorani splitske Spaladium Arene i do početka utakmice ostalo je svega dvadesetak minuta.

Hrvatski reprezentativci ušli su u Spaladium Arenu oko 19 sati kako bi pogledali kraj utakmice između Srbije i Švedske.

Na Europskim prvenstvima Hrvatska i Island su igrali četiri puta, uz tri pobjede naše selekcije i jedan remi.

Hrvatski i islandski rukometaši dosad su igrali devet međusobnih dvoboja, a Hrvatska mnogo bolje stoji - ima sedam pobjeda, jedan remi i samo jedan poraz.

Islanđani su Hrvatsku dobili samo jednom i to u prvom međusobnom srazu, 1993. godine u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Hafnarfjorduru sa 24-22. Na Olimpijskim igrama u Ateni 2004. bilo je 34-30 za Hrvatsku, a na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj 2011. rezultat je bio 34-33.

Uvjerljiva pobjeda Kauboja na posljednjem Euru

Hrvatska je slavila na EP-u u Švicarskoj 2006. sa 29-28, dvije godine kasnije u Austriji bilo je 26-26, a na EP-u u Srbiji 2012. godine Hrvatska je pobijedila sa 31-29. Igrali smo s Islanđanima i na posljednjem Euru u Poljskoj prije dvije godine, a Hrvatska je tada postigla i dosad najuvjerljiviju pobjedu, 37-28.