DRAMATIČNA UTAKMICA: / PSG Luke Stepančića u svom prvom finalu Lige prvaka u povijesti

Rukometaši pariškog PSG igrat će svoje prvo finale lige prvaka u povijesti nakon što su u prvom polufinalu završnog turnira u Koelnu slavili protiv mađarskog Veszprema s 27-26 (11-11).

3.6.2017.
18:04
AFP, INA FASSBENDER

Francuzi su zasluženo stigli do finala jer su vodili skoro cijelu utakmicu, iako je njihova najveća prednost iznosila samo tri gola razlike. Mađari su u zadnjoj minuti imali napad za produžetak, ali iz tri pokušaja nisu uspjeli doći do gola.

Kod Parižana, čiji je trener Hrvat Zvonimir Serdarušić, najbolji su bili Nijemac Uwe Gensheimer i Danac Mikel Hansen s po 7 golova, dok je hrvatski reprezentativac Luka Stepančić zabio jedan pogodak iz tri šuta, ali je odigrao važnu rolu u obrani.

Kod Mađara, koji su lani nevjerojatan način izgubili u finalu od Kielcea, najučinkovitiji su bili Laslo Nagy sa šest i Slovenac Gašper Marguč s pet golova, Renato Sulić je postigao jedan gol, dok je vratar Mirko Alilović imao malu minutažu. Za Veszprem na ovoj utakmici nisu bili u sastavu Marko Kopljar i Ivan Slišković.

PSG u nedjelju u 18 sati čeka boljega iz dvoboja skopskog Vardara i Barcelone.