Kauboj u velikoj drami izazvao delirij!

Hrvatski rukometni reprezentativci Domagoj Duvnjak i Blaženko Lacković u produžetku su postigli tri od četiri zadnja pogotka HSV-a za pobjedu nad St. Raphaelom 32:31 i plasman u Ligu prvaka.

10.9.2012.
8:58

Dramatično je bilo u finalnoj utakmici na turniru za pozivnicu za nastup u Ligi prvaka čiji je domaćin bio francuski St. Raphael. Domagoj Duvnjaki Blaženko Lacković nisu postigli niti pogotka u regularnom tijeku ogleda, da bi u produžetku zajedno s Poljakom Marcinom Lijewskim preuzeli odgovornost i donijeli Hamburžanima Ligu prvaka. Većim dijelom utakmice domaći su imali blagu prednost, a produžetak je njemačkom sastavu osigurao Lijewski zgoditkom u zadnjoj minuti za 27:27. U dodatnih 10 minuta prvo je Domagoj Duvnjak bio strijelac 29. i 30. zgoditka za HSV, zatim je jedan zabio Lijewski, a pobjednički gol za 32:31 djelo je Blaženka Lackovića u posljednjim trenucima dvoboja. Bili su to i jedini pogoci Duvnjaka i Lackovića, dok je treći Hrvat u dresu HSV-a Igor Vori četiri puta pogađao suparničku mrežu. Najraspoloženiji su bili Hans Lindberg s 8 i Marcin Lijewski sa 7 golova, dok se kod Francuza istaknuo Heykel Migamen s osam. Poznate su i preostale četiri momčadi koje su na izlučnim natjecanjima ovog vikenda osigurale nastup među europskom rukometnom elitom. Na turniru u Beogradu Partizan je u finalu pregazio Slogu iz Doboja 30:16, dok je također vrlo uvjerljiv bio i makedonski Metalurg kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Lino Červar. U Norveškoj su u finalu bili bolji od domaćeg Hasluma 30:20. Prednost domaćeg parketa iskoristila je rumunjska Constanta koja je s 26:21 nadvisila slovački Tatran Prešov, a posljednjeg putnika u LP dobili smo u bjeloruskom Minsku gdje je domaći Dinamo i u uzvratu pobijedio turski Beşiktaş, ovoga puta 31:24.