DOBRA PRIPREMA ZA FRANCUSKU: / Novi Kauboji oduševili umaške navijače, Štrlek najefikasniji

Hrvatski rukometaši pobjedom su otvorili prirpemni turnir Croatia Cup u Umagu. U prvom su nastupu slavili protiv Tunisa s 35-30.

8.1.2017.
20:04
Nel Pavletic/PIXSELL

Babićevi izabranici pokazali su se u vrlo dobrom svjetlu. Na poluvremenu su vodili s 20-14, a u prvih deset minuta drugog poluvremena prednost je dosegla osam pogodaka razlike.

DŽOMBA PROGNOZIRA HRVATSKU U VRHU: /

'Mi volimo pljuvati, ali Babić može ove dečke daleko odvesti'

U ponedjeljak protiv Crne Gore

U reprezentaciji nema nekih starih lica, poput Čupića, Kopljara ili Alilovića, poštedu je za ovu utakmicu dobio Duvnjak, ali je zato izbornik dao šansu novim igračima - Mihiću, Kontrecu, Jotiću... U prvom dijelu utakmice Hrvatsku je vukao Štrlek koji je i zaključio dvoboj kao najbolji strijelac sa sedam golova. Horvat, Mandalinić i Jotić dodali su po četiri. Reprezentaciju Tunisa predvodio je Oussama Boughanmi s devet golova.

Hrvatski reprezentativci u ponedjeljak će odmjeriti snage s Crnom Gorom (18 sati) nakon čega izbornika Babića čeka konačna odluka o tome koga će voditi na Svjetsko prvenstvo u Francusku.

Prvi nastup na SP-u Kauboje čeka u petak kada će u sklopu skupine C u Rouenu igrati protiv Saudijske Arabije. U skupini su i reprezentacije Njemačke, Bjelorusije, Mađarske i Čilea.