APSOLUTNA SENZACIJA: / Norveška sredila Francuze i prošla u polufinale

Rukometaši Norveške pobjedom nad Francuskom u posljednjem kolu skupine 1 Europskog prvenstva plasirali su se u polufinale koje je na rasporedu u petak. To je prvo polufinale Norvežana u povijesti.

27.1.2016.
20:05
AFP, ATTILA KISBENEDEK

Norvežani su odlično odigrali protiv branitelja naslova, na poluvremenu vodili 12:11, a u nastavku utakmice povećali vodstvo. Najefikasniji kod pobjednika bio je Kent Tonnesen sa šest pogodaka, dok je kod Francuza prvo ime bio Daniel Narcisse sa sedam. Jedan od najzaslužnijih za pobjedu bio je i vratar Norveške Ole Erevik s 35 posto obrana.

Španjolska mora pobijediti

Francuska do polufinala može samo ako Hrvatska večeras pobijedi Poljsku s pet do deset golova razlike.

Njemačka je pobijedila Dansku, srebrnu s prvenstva 2014. godine s 25:23 i osigurala nastup u polufinalu. Hoće li Danci u polufinale, ovisi o posljednjoj utakmici dana kada Španjolci igraju protiv Rusa i samo ih pobjeda odvodi u borbu za medalju.