RONALDO U LOVU ZA ZLATANA: / Portugalac protiv Crotonea došao do nestvarnog podviga

Portugalac je vodeći strijelac Serie A

23.2.2021.
9:01

U zadnjoj utakmici 23. kola talijanskog prvenstva u ponedjeljak Juventus je kod kuće bez problema s 3-0 svladao posljednju momčad na ljestvici Crotone. Dvostruki strijelac u pobjedi Juventusa bio je Cristiano Ronaldo u 38. i 45. minuti, dok je treći gol zabio McKennie u 66. minuti susreta.

RONALDOV SHOW U TORINU: /

Pogledajte gol koji će se još mjesecima vrtjeti po TV špicama

Jedan više

Portugalac je ovim golovima došao do nestvarnog rekorda. Naime, Crotone je 78 različiti klub kojem je uspio zabiti u ligama petice. Samo je ZlatanIbrahimović od 2000. godine uspio zabiti protiv više različitih klubova od njega (79). Treba napomenuti i to da je Ronaldo dao barem jedan pogodak protiv svakog od klubova koji trenutno nastupa u Serie A.

A s nova dva gola Portugalac je izbio na vrh strijelaca talijanskog prvenstva. S 18 pogodaka je vodeći golgeter ispred Romelua Lukakua, koji je dao jedan manje.

Juventus se sa 45 bodova popeo na treće mjesto na ljestvici, četiri boda manje, ali i utakmicu manje od drugoplasiranog Milana. Prvi je Inter sa 53 boda iz 23 utakmice. Crotoneu je ovo 17. poraz i zadnji je na ljestvici sa 12 bodova.