RIJEKA - HAJDUK 0:1: / Caktaš zabio u 94. za senzacionalnu splitsku pobjedu; Nevjerojatan završetak utakmice na Rujevici

Hajduk senzacionalno uzeo bodove u 94. na Rujevici

10.2.2021.
19:56

Prva hrvatska nogometna liga; Stadion Rujevica - Rijeka

Zaostala utakmica 5. kola

Rijeka - Hajduk 0:1

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Vušković, Dimitrov, Simić, Čolina, Nejašmić, Jurić, Atanasov, Jakoliš, Umut.

Klupa: Sentić, Caktaš, Čuić, Gyurcso, Biuk, Dolček, Teklić

RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Smolčić, Štefulj, Galović, Pavičić, Mudražija, Gnezda, Capan, Andrijašević, Kulenović.

Klupa: Prskalo, Braut, Lepinjica, Galešić, Murić, Yateke, Vukčević, Arsenić, Menalo

Nogometaši Hajduka senzacionalno su u srijedu navečer na kišom okupanoj Rujevici protiv Rijeke, golom junaka BijelihMije Caktaša u posljednjim sekundama susreta, u 94., došli do sva tri boda pobjedom 1:0. Caktaš je donio gostima prvu pobjedu u Rijeci nakon prosinca 2017.

[FOTO] HAJDUK I RIJEKA U ŽESTOKOJ BORBI NA RUJEVICI: U ovom Jadranskom derbiju ulozi su stvarno veliki

Rijeka je dominirala, ali...

Rijeka je dominirala, imala više od igre, dva pogođena okvira gola, ali nogometaši Simona Rožmana nisu svoju dominaciju materijalizirali pobjedom. Mijo Caktaš nije igrao od prve minute, ušao je u drugom dijelu i zabio...

Prvi dio obilježila je žestoka igra, barem prvih pola sata dvoboja. Svako malo sudac je prekidao susret zbog nekog starta, duela... No, nakon 30. minute, smirio se intenzitet i konačno smo mogli početi gledati nogomet. No, idemo redom...

Kulenović pogodio stativu

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 14. minuti, no Kulenović je sa 18 metara pucao pored gola. Bila je to i jedina prilika na obje strane u prvih pola sasta susreta. Hajduk se veći dio poluvremena branio, a prvi udarac u okvir suparničkog gola, Splićani su uputili u 40. minuti, no Stanko Jurić je slabo pucao.

Na otvaranju drugog dijela zaprijetio je Pavičić, no Kalinić je bio siguran. U 58. minuti zaprijetio je Caktaš, no lopta je završila u korneru. Pet minuta kasnije Jakoliš je bio u izglednoj poziciji, no krilni igrač Hajduka je loše reagirao. U 68. minuti ponovo je zaprijetio Jakoliš, ali Nevestić je bio spreman.

Vukčević umalo zabio, u drugom dijelu bio sjajan

U 71. minuti priliku je imao Andrijašević koji se lijepo okrenuo u kaznenom prostoru Hajduka, ali je njegov udarac Kalinić sigurno zaustavio. Deset minuta prije kraja susreta domaćin je uzdrmao okvir gola, Vukčevića je ubacio, a lopta je završila na gredi Hajduka.

I kada se već mislilo kako će utakmica završiti bez golova, Hajduk je duboko u nadoknadi stigao do pobjede. Nakon slobodnog udarca lopta je došla do Caktaša, koji je zabio iz blizine.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 45 bodova koliko ima i Osijeka na drugom mjestu. Gorica je treća sa 36 bodova, Rijeka na četvrtom mjestu ima 30, a Hajduk je peti sa 26 bodova. Šibenik je šesti sa 24 boda, dok je Istra 1961 na začelju sa 13 bodova.

REZULTATI: Šibenik - Istra 1961 1-0 (Jurić 52) Rijeka - Hajduk 0-1 (Caktaš 90+4)

94' - Gotova je utakmica.

94' - GOOOL: Mijo Caktaš zabija u 94. za pobjedu Splićana.

90' - Igrat će se još tri minute na Rujevici. Rijeka napada.

86' - Andrijašević ravno u ruke Kalinića.

85' - Rijeka napada, Hajduk se brani. Evo slobodnog udarca za Rijeku na nekih 25 metara od gola.

83' - Kako Vukčević igra, sad je napravio dar mar po svojoj lijevoj strani i sjajno ubacio na glavu Franku Andrijaševiću, ali kapetan Rijeke loše je to zakačio, preko gola.

82' - Kalinić drži Hajduk iznad vode, opet je na lijevoj strani pucao Vukčević lijevom, ali Kalinić to skida u korner.

80' - Vukčević je pogodio gredu, bilo je to jedno ubacivanje koje je završilo na okviru gola. Drugi okvir gola za Riječane.

77' - Vukčević je dobio žuti.

75' - Nakon VAR provjere igra se nastavlja.

71' - Andrijašević je tukao sad s nekih 13 metara, Kalinić mu brani. Pada jaka kiša.

70' - Hajduk ima 5 udaraca u okvir gola.

64' - Jakoliš je promašio iz dobre šanse, dobio je jednu loptu s lijeve strane, pucao lijevom i promašio čitava vrata. Hajduk je sad mogao zabiti.

62' - Sterling je ušao za Rijeku, Mudražija izašao.

59' - Kulenović je dobio žuti.

55' - Rijeka je umalo zabila, druga prilika u drugom dijelu. Mudražija je pucao u naletu s nekih 17 metara, ali odlazi to iznad gola. Rijeka pojačava ritam, pritišće.

55' - Ušao je kapetan Hajduka Mijo Caktaš.

50' - Mudražija je iznudio korner na lijevoj strani. Ubačena je lopta, Štefulj to diže visoko na drugu vratnicu, Kalinić hvata loptu.

49' - Pavičić je tukao s 14-15 metara, uzeo je to Kalinić. Dobro otvaranje drugog dijela Rijeke.

46' - Počeo je drugi dio.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

40' - Prvi udarac Hajduka na gol. Stanko Jurić je tukao glavom, Čolina ubacio s lijeve strane. Todorović je na travnjaku, ukazuje mu se liječnička pomoć.

31' - Još jedan prekid. Opet je netko ostao ležati na travnjaku. Vušković se pridigao i igra se nastavlja.

29' - Domagoj Pavičić nije uspio zahvatiti loptu u izglednoj situaciji. Napad je za Hajduk.

27' - Taktička bitka na terenu, vidjeli smo tek jednu šansu, onu Kulenovića iz 14.

25' - Nakon ovog susreta, Rijeka ima za odraditi zaostale dvoboje protiv Gorice i Slaven Belupa.

23' - Malo je zaiskrilo između Smolčića i Jakoliša. Hajdukovac je završio na podu, pa je nešto dobacio Smolčiću koji mu je verbalno uzvratio. Smirili su situaciju suci.

22' - Sredina je dosta zatvorena. Teško je proći, pa obje momčadi više pokušavaju preko krila.

20' - Simić je ostao ležati na travi. Lopta je vani. Dobio je rukom po licu, djelovalo je to opasno, ali sa srednjim braničem Hajduka bit će sve u redu.

18' - Hajduk pokušava izaći naprijed, sad Splićani imaju posjed ali nula od igre.

14' - Stativa Kulenovića! Rijeka je povukla jednu brzu polukontru, lopta je došla do Kulenovića koji je tukao s 17 metara, ali lopta je liznula vanjski dio stative. Blizu, jako blizu je to bilo. Prva prava šansa na utakmici.

9' - Hajduk se nije još sastao s loptom. Kulenović sa desne strane traži Andrijaševića. Izbacuju to Splićani.

8' - Još jedan prekid. Pavičić je sad neoprezno startao na igrača Hajduka. Nastavlja se igra.

6' - I evo, dižu se, sve će biti u redu. Tomečak malo šepa, ali vratit će se na svoju poziciju.

4' - Igrač Hajduka i Rijeke ostali su ležati na travnjaku nakon jedne situacije koja nije nalikovala da bi se išta moglo dogoditi. Tomečaku se ukazuje liječnička pomoć. Atanasov je dobio u nos, a Tomečak u nogu od Čoline.

3' - Visoko domaći nogometaši pritišću. Jedan njihov ubačaj s lijeve strane odlazi u gol aut.

2' - Usko je postavljena riječka formacija.

1' - Počela je utakmica. Riječani kreću prvi. Štefulj odmah radi pritisak,. Jedna lopta odmah naprijed, ali ništa od toga.

18.00 - Uskoro počinje zaostala utakmica 5. kola HNL-a između Rijeke i Hajduka.

17:00 - Hajduk je u problemima, . Trener Paolo Tramezzani ostavio je Miju Caktaša na klupi, a u zapisniku nema Jradija, Jaira, Diamantakosa i Posaveca.

15:00 - Rijeka i Hajduk odmjerit će snage u Jadranskom derbiju u srijedu (18.05) na Rujevici u odgođenoj utakmici 5. kola Prve hrvatske nogometne lige.

Hajduk u taj susret ulazi kao peta momčad na ljestvici HNL-a, dok je Rijeka na četvrtoj poziciji sa sedam bodova više, ali i i dvije utakmice manje od Bijelih.

'Imali smo dan više za regeneraciju'

"Znamo koliko znači ova utakmica. To je derbi, važna utakmica za nas. Imali smo dan više za regeneraciju i što bolju pripremu za ovu utakmicu. Pokušali smo naći rješenja. Moramo biti spremni i fokusirani svih 90 minuta, biti opasniji u napadačkom segmentu. Pokušali smo neke stvari na treningu. Bit ćemo spremni za utakmicu" rekao je trener Hajduka Paolo Tramezzani koji je zatim prokomentirao protivnika:

"Analizirali smo Rijeku i gledali dosta njihovih utakmica. Znam da prošlih deset godina nije bilo lako s njima i u 30 međusobnih utakmica smo dobili samo dvije, ali sutra imamo šansu. Sve je važno. Ne želimo se vaditi na prevelik broj utakmica, kišu... U 90 minuta moramo pokazati kakva smo momčad."

'Sitnice će odlučivati'

Trener Rijeke Simon Rožman je rekao:

"Jadranski derbi uvijek nosi emociju više. Hajduk bodovno možda nije na razini koju su željeli jer ekipa ima kvalitetu i dobro igraju u posljednje vrijeme."

"Derbi će odlučivati sitnice, a mi moramo smanjiti greške. Svaka utakmica je za sebe, posebice u ovom prvenstvu gdje ima dosta oscilacija kod svih ekipa. Moramo biti svjesni što nije razini i jako je bitno tko će osvojiti sredinu terena."