PRVAKU PRIJETI ISPADANJE: / Unatoč nizu poraza, čelnici Leicestera podržali trenera Ranierija

Vodstvo engleskog nogometnog prvaka Leicester Cityja podržalo je menadžera Claudia Ranierija usprkos seriji loših rezultata ove sezone.

7.2.2017.
18:43
AFP, LOUISA GOULIAMAKI

Leicester City je prošle sezone priredio senzaciju osvojivši prvi naslov prvaka u povijesti kluba, no ove sezone bilježi očajne rezultate u prvenstvu.

'Lisice' su trenutačno na 16. mjestu Premiershipa s tek jednim bodom više od zone ispadanja. U posljednjem kolu Ranierijeva družina je kod kuće izgubila od Manchester Uniteda (0-3) što je bio četvrti uzastopni poraz, a već pet utakmica u nizu 'nisu postigli pogodak.

Ugovori manji 40 posto

"Želimo prekinuti sva nagađanja oko našeg menadžera. Klub je pružio apsolutnu i nepokolebljivu podršku Ranieriju," poručili su čelnici kluba.

No, kako pišu engleski mediji, ako Leicester ispadne u Championship, igračima će se ugovori smanjiti za 40 posto. Nove ugovore su uoči sezone potpisali trener Ranieri, a od igrača Vardy, Mahrez, Drinkwater, Schmeichel, Morgan i Simpson.

Manchester City je ispao nakon što je osvojio naslov

Talijanski stručnjak je naglasio kako nije tražio javnu podršku uprave.

"Moji igrači su pravi ratnici i nećemo se predati. Svjesni smo situacije u kojoj se nalazimo," poručio je Ranieri.

Za razliku od prvenstva, Leicester u ostalim natjecanjima gura odlično. U Ligi prvaka ga očekuje susret osmine finala protiv Seville, dok je u FA kupu dogurao do četvrtog kola gdje ga u srijedu kod kuće očekuje ponovljeni susret protiv Derby Countya. U slučaju pobjede u osmini finala će igrati protiv Millwalla.

Posljednji klub koji je osvojio naslov prvaka, a iduće sezone ispao bio je Manchester City 1937. godine.