ŠOK SVIH ŠOKOVA NA PUNOM POLJUDU: / Maltežani izbacili Hajduk iz Europske lige

Salve zvižduka preplavile su Poljud s tribina, a šest minuta sudačke nadoknade bile su preduge za Bile

18.7.2019.
22:00
PIXSELL

1. pretkolo Europske lige

HAJDUK SPLIT - GZIRA UNITED 1:3 (3:3)

HAJDUK SPLIT: Duka, Lopez, Barry, Svatok, Beširović, Delić, Jairo, Bašić, Dolček, Tahiraj, Jradi

GZIRA UNITED: Haber, Barbosa, Conti, Muscat, Rodolfo Soares, Cohen, Corbolan, Kone, Sakyi, Arthur Henrique

Splitski Hajduk učinio je ono za što se mislilo da je nemoguće. Prosuli su prednost od 2:0 iz prve utakmice, izgubili su na Poljudu pred više od 18 tisuća ljudi 1:3 od Gzira Uniteda i oprostili se tako od Europske lige već u prvom pretkolu.

Maltežani su od početka izgledali impresionirano, a Hajduk je to iskoristio. U prvih nekoliko minuta Hajduk je nizao prilike, a u sedmoj minuti jednu je i realizirao. Josip Bašić dao je odličnu povratnu loptu za Bassela Jradija koji je sigurno realizirao te su svi mislili da je tu priči na Poljudu kraj.

NEVJEROJATAN POGODAK KONEA: /

Splićani će još dugo pamtiti ove eurogolove družine s Malte; u potpunosti posramili hajdukovce

Podcijenili protivnike

Ali daleko je to bilo od kraja. Hajduk je u prvom poluvremenu propustio nekoliko prilika za povećanje vodstva, a njihov mekani pristup kaznili su Maltežani u drugom dijelu. Jefferson je u 57. minuti skočio između dvojice Hajdukovih stopera te ušutkao navijače Hajduka.

ŠTO SE DOGODILO? Oreščanin u nevjerici gledao kako Gzira sramoti Hajduk usred Poljuda

Siniša Oreščanin brzo je reagirao zamjenama. Ušli su Jurić i Juranović umjesto Tahiraja i Dolčeka, no ubrzo je uslijedio još jedan šok. u 69. minuti pogodio je Kone volej kakav se viđa samo na videoigricama i unio paniku u redove Hajduka. Gurnuo je Hajduk na rub ispadanja u utakmici u koju su Bili došli samo odraditi.

Salve zvižduka preplavile su Poljud s tribina, a šest minuta sudačke nadoknade bile su preduge za Bile. Kone je na samom kraju utakmice potegnuo još jednom i još jednom pogodio u same rašlje Dukinih vrata za šokantnu pobjedu i veliko razočaranje na Poljudu koje uistinu nitko nije očekivao.

Osijek za tjedan dana

Od 2. pretkola kreće Osijek kojeg očekuje sofijski CSKA.

Bugarski sastav je u prvom susretu u Sofiji pobijedio Titograd sa 4:0, a potom u uzvratu u Podgorici odigrao bez golova i tako obranio veliku prednost iz prve utakmice.

Prva utakmica 2. kola bit će odigrana u Sofiji 25. srpnja, a uzvrat u osječkom Gradskom vrtu na rasporedu je 1. kolovoza.

96' Nevjerojatan pogodak Konea. Ponovo je zabio i vrlo vjerojatno izbacio Hajduk iz Europske lige.

93' Samb je pobjegao Lopezu, ali srećom, suđeno je zaleđe.

90' Šest minuta će se još igrati na Poljudu.

86' Posljednja izmjena kod Gzire. Izlazi Cohen, a ulazi Samb.

85' Odlična atmosfera na Poljudu pretvorila se u festival zvižduka, pogotovo nakon tko zna kojeg po redu neuspješnog driblinga Delića.

83' Odlična šansa za Hajduk. Nakon flipera Jradi je tukao u vanjski dio mreže.

79' Za Hajduk ulazi Kalyk, a izlazi Beširović

69' Nevjerojatan gol Konea. Pogodio je iz voleja za šok na punom Poljudu i prekoret Gzire.

67' Haber spašava Gziru! Jradi je ubacio iz kornera, a Jairo dobro pucao, no vratar Gzire još je bilje reagirao.

67' Mijenja i trener Gzire. u igru ulazi Borg, a izlazi Sakyi

65' Sjajan udarac Juranovića na kraju dobre akcije završio je u stativi. još se trese vratnica od njegovog udarca.

62' Hajduk je opet počeo igrati. Stisli su sad Gziru praktički u njihovih 16 metara.

58' Odmah je zamjenama reagirao Siniša Oreščanin. U igru su ušli Juranović i Jurić, a izašli su Dolček i Tahiraj.

57' Jefferson je zabio nakon ubacivanja Enriquea i sad je na Poljudu 1:1. Malo se uspavao Hajduk i uslijedila je kazna.

55' Dobra lopta Bašića za Tahiraja, ali katastrofalan udarac. Skoro je u aut otišla ta lopta.

49' Opasno je bilo pred vratima Hajduka. Jefferson je malo zakasnio na ubacivanje i lopta je otišla u gol-aut.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena ni u jednom sastavu.

HT Evo i kraja prvog poluvremena. Hajduk zasluženo vodi 1:0 pogotkom Jradija u 7. minuti i na putu je u drugo pretkolo Europske lige.

36' Gzira je malo stigla na Hajdukovu polovicu. Kone je iz teškog kuta silovito pucao, ali neprecizno.

32' Hajduk nastavlja pritisak. Delić je sad pucao iz daljine, ali preko gola je otišao taj njegov pokušaj.

30' Jairo je nadmudrio Corbolana i ovaj nije imao izbora. nego ga srušiti. Zaradio je žuti karton za taj prekršaj. Nakon slobodnog udarca Borja Lopez je bio prvi na lopti, ali Haber je to obranio.

26' Dosta je pao tempo utakmice sada, ne žuri Hajduk po još jedan pogodak.

20' Hajduk na Malti nije bio baš briljantan, ali na Poljudu stvarno izgledaju kao za klasu bolja momčad.

18' Borja Lopez je bio u dobroj poziciji za udarac na rubu kaznenog prostora, ali opalio je baš onako stoperski pa je Haber lako ukrotio taj udarac.

14' Još jedna prilika za Hajduk. Jairov udarac dobio se do Tahiraja koji je pucao, ali samo pored gola. Moglo je ovo lako biti 2:0 za Splićane.

10' Sporna situacija. Sakyi je počistio Jaira u svom kaznenom prostoru, a sudac se nije oglasio.

7' Odlično otvaranje Hajduka. Jradi je zabio nakon odlične povratne lopte Bašića za 1:0 i rano slavlje na Poljudu.

3' Prvi pokušaj Hajduka. Delić je pucao iz okreta, ali jedva je ta lopta prešla gol-aut crtu.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

19:55 Igrači izlaze na teren, a tribine se pune. Očekuje se od 15 do 20 tisuća gledatelja na Poljudu večeras.

19:30 Na Poljudu se polako pune tribine i bit će sjajna atmosfera. teško da su Maltežani ikad igrali u ovakvom ambijentu.

19:25 Hajduk je nekoliko sati uoči utakmice osigurao novo veliko pojačanje. Više o tome pročitajte .

19:20 Ako ne idete na Poljud, evo gdje možete gledati utakmicu Hajduka i Gzire -

19:00 U međuvremenu je latvijski Ventspils izborio prolazak u drugo pretkolo. Hajduk ili Gzira igrat će protiv njih.

Nogometaši Hajduka u četvrtak od 20 sati u Splitu će odigrati uzvratnu utakmicu prvog kola kvalifikacija za Europsku ligu protiv malteške momčadi Gzira Uniteda. U prvoj utakmici na Malti Hajduk je pobijedio 2:0 tako da sada pred svojim navijačima mora sačuvati prednost i potvrditi prolazak u sljedeću fazu.

Uoči utakmice trener Hajduka Siniša Oreščanin bio je na konferenciji za medije na kojoj je naglasio kako momčad Bijelih maksimalno poštuje Maltežane te da uzvratu neće pristupiti opušteno.

“Usredotočeni smo na uzvratnu utakmicu na Poljudu i najozbiljnije se pripremamo kako bismo se predstavili u najboljem svjetlu”, rekao je Oreščanin u srijedu poslijepodne na konferenciji za novinare.

Istaknuo je kako vjeruje igračima svoje momčadi u kojoj vlada dobra atmosfera te je odbacio mogućnost da Hajduk bude zahvaćen opuštanjem i euforijom rekavši kako ekipu Gzira Uniteda ne treba podcjenjivati.

“Nekoliko igrača Gzire ima dobre biografije, tako da ne treba podcjenjivati tu momčad kojoj je trener Talijan”, kazao je Oreščanin.

Po nastavak tradicije

U dosadašnjim nastupima u europskim kupovima nogometaši Hajduka nikada nisu propustili priliku plasirati se u sljedeće kolo, kad su ostvarili pobjedu u prvoj utakmici, a za očekivati je da će tu tradiciju nastaviti i protiv malteške momčadi.

Ova će utakmica biti prva Hajdukova na Poljudu u novoj sezoni.