PRIPREME ZA NASTAVAK NBA SEZONE U PUNOM JEKU: / Prvaci u Orlandu srušili Hardena i društvo

Rocketsi su šesti na Zapadu s omjerom 40-24

25.7.2020.
9:36
AFP, Sean M. Haffey

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Toronto Raptorsa u prvoj su pripremnoj utakmici pred nastavak sezone koji je predviđen za 30. srpnja u Orlandu, svladali Houston Rocketse sa 94-83.

ŠARIĆEVA MAJSTORIJA I ODLIČNA PREDSTAVA: /

No, ono što su napravili Dončić, James i Davis za potpuni je naklon

Raptorsi su do pobjede stigli zahvaljujući odličnoj igri u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 22-10, a predvodili su ih SergeIbaka sa 18 i TerenceDavis sa 15 koševa. Kod Rocketsa najveću je minutažu, gotovo 25 minuta, imao JamesHarden koji je ubacio 24 poena uz 10 asistencija, dok je DanualHouse s klupe dodao 18 ubačaja.

Na drugom mjestu

Uoči nastavka sezone Raptorsi su sigurni na drugoj poziciji u Istočnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 46-18, za vodećim Milwaukee Bucksima zaostaju 6.5 utakmica, no u odnosu na treće Boston Celticse imaju tri utakmice prednosti. Rocketsi su, pak, šesti na Zapadu sa 40-24, isti omjer ima i peti Oklahoma City Thunder, a blizu su treći Denver Nuggetsi (43-22), četvrti Utah Jazz (41-23) te sedmi Dallas Mavericksi (40-27).

U petak su odigrana još samo dva susreta, Oklahoma City Thunder je svladao Boston Celticse sa 98-84, dok su Philadelphia 76-ersi nadigrali Memphis Grizzliese sa 90-83.

Thunder su do uspjeha protiv Celticsa predvodili Steven Adams i Shai Gilgeous-Alexander sa po 17 pogodaka, dok je u momčadi Celticsa jedini s dvoznamenkastim učinkom bio rezervni centar Enes Kanter koji je za 12:39 minuta provedenih u igri upisao 11 koševa i 10 skokova.

Sixersi su početkom drugog poluvremena imali i 29 poena prednosti (57-28) protiv Grizzliesa nakon čega je uslijedilo opuštanje pa je momčad iz Memphisa smanjila na konačnih 90-83. Tobias Harris je sa 15 poena i 10 skokova predvodio Sixerse, dok je Jonas Valančiunas sa 20 ubačaja i 11 skokova bio prvo ime Grizzliesa.