POZNATI SU SVI ČETVRTFINALISTI EUROPSKE LIGE: / Basel i Wolverhamptom popunili zadnja dva mjesta

Wolverhampton u četvrtfinalu čeka utakmica sa Sevillom, a Basel sa Šahtarom

6.8.2020.
23:12

Nogometaši Basela i Wolverhampton Wanderersa posljednja su dva četvrtfinalista ovosezonske Europske lige, Basel je 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Eintrachta u uzvratnom susretu osmine finala potvrdili 3-0 uspjeh iz Frankfurta iz početka ožujka, dok je mnogo zanimljivije bilo na Molineuxu gdje je domaći Wolverhampton svladao grčkog prvaka Olympiacos sa 1-0 (1-0) što mu je uz 1-1 iz prvog susreta u Pireju osiguralo prolazak među posljednjih osam.

SEVILLA NADIGRALA ROMU, A BAYER LEVERKUSEN BARIŠIĆEVE RANGERSE: /

Još dvije momčadi prošle u četvrtfinale Europske lige

U dvoboju Basela i Eintrachta sve je bilo jasno i prije uzvrata, a domaći sastav je bolju igru okrunio i minimalnom pobjedom u četvrtak koju je osigurao Frei u 88. minuti.

Basel će u četvrtfinalu 11. kolovoza u Gelsenkirchenu igrati protiv Šahtara iz Donecka koji je u srijedu izbacio Wolfsburg.

Velika pogreška Allaina

Wolverhampton je do, pokazat će se, ključne prednosti za prolazak protiv Olympiacosa stigao na samom početku dvoboja. Vratar gostiju Allain loše je prihvatio povratnu loptu Baa, a nakon što mu se lopta odbila dva metra od noge još je ramenom odgurnuo napadača domaćih Podencea u borbi za loptu i skrivio kazneni udarac. Siguran izvođač udarca s bijele točkeu 8. minuti bio je Raul Jimenez.

Wolverhampton će tako biti suparnik Seville u Duisburgu 11. kolovoza.