POZNAT PRVI POLUFINALIST SVJETSKOG PRVENSTVA: / Evo s kim će Hrvatska igrati ako prođe Španjolsku

Svjetsko rukometno prvenstvo u Francuskoj bliži se svojoj završnici.

24.1.2017.
18:28

U prvom četvrtfinalnom ogledu Norveška je s lakoćom slavila protiv Mađarske 31:28 (17:10) i osigurala mjesto u polufinalu što im je najveći uspjeh u povijesti.

SENZACIJA U FRANCUSKOJ: /

Mađarska izbacila olimpijske pobjednike i obradovala Hrvatsku i Španjolsku

Norvežani su sjajno otvorili utakmicu te već u 7. minuti imali prednost od pet golova (6-1) koju su bez poteškoća održavali i postupno povećavali. Na poluvrijeme su otišli s vodstvom 17-10, a u 45. minuti su došli do okruglih +10 (26-16). U završnih 15 minuta Mađari su serijom 8-2, devet golova zaostatka pretvorili u pristojan poraz (28-31).

Norveški vratar Torbjorn Bergerund svojim je obranama (14) otvarao mogućnost za brze kontranapade koje su njegovi suigrači lakoćom završavali i na taj način gradili prednost i put prema polufinalu. Najbolji strijelci Norveške bili su Espen Lie Hansen sa 6 golota te Sander Sagosen i Kent Robin Tonnesen sa po pet pogodaka. Mađare je sa 11 golova predvodio Gabor Csaszar.

Norveška će u polufinalu igrati s boljim iz dvoboja Hrvatske i Španjolske, koji je na programu od 20.45 sati u Montpellieru.

U preostala dva četvrtfinala Francuska od 19 sati igra protiv Švedske u Lilleu, a u terminu od 20.45 sati Slovenija i Katar će odmjeriti snage u Parizu.