POVIJESNA ODLUKA: / Sudac dosudio penal na nogometnoj utakmici nakon što je pogledao video snimku

Video tehnologija napokon je zaživjela u nogometu.

14.12.2016.
13:07
Screenshot

Naime, po prvi put u povijesti na službenoj utakmici glavni sudac je uz pomoć snimke sporne situacije donio važnu odluku.

Dogodilo se to u 30. minuti polufinalnog susreta Svjetskog klupskog prvenstva između Atletico Nacionala i Kashime.

Nogometaš japanske momčadi Nishi pao je u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz slobodnog udarca, a mađarski sudac Viktor Kassai zaustavio je igru i otišao pogledati snimku.

Nakon što ju je odgledao uz prisustvo još jednog suca, Slovenca Damira Skomine, dosudio je jedanaesterac. Njega je realizirao Shoma Doi čime je Kashima povela 1:0. Druga dva pogotka za Kashimu zabili su u 83. minuti Endo i dvije minute kasnije Yuma.