POTEZ DANA: / Pogledajte dvostruki cepelin bivšeg zagrebaša!

U susretu 1.

15.1.2016.
22:43
Screenshot

Pobjednički pogodak za Island postigao je Gudjor Valur Sigurdsson 11 sekundi prije kraja, a potom je Sander Sagosen imao priliku poravnati za Norvešku, ali njegov udarac s krila obranio je Bjorgvin Gustavsson. Aron Palmarsson s osam golova bio je najefikasniji u sastavu Islanda, a Kristian Bjornsen sa sedam pogodaka u redovima Norveške. Hrvatska je ranije u Katowicama svladala Bjelorusiju sa 27-21 (15-15).

U skupini A, koja se igra u Krakowu, domaćin je nakon velike drame svladao Srbiju 29-28. Michael Jurecki odnosno Petar Nenadić su predvodili strijelce sa po sedam golova, a Makedonci su Francuzima pružili otpor samo u prvom poluvremenu. 'Tricolori' su poput Hrvata, nakon neodlučenog ishoda na poluvremenu se razigrali u nastavku.

Makedoniji nije pomaglo niti devet golova Lazarova, kao niti dvostruki cepelin kojeg je zabio...

SKUPINA A (Krakow):

Francuska - Makedonija 30-23 (12-12) Poljska - Srbija 29-28 (14-15)

SKUPINA B (Katowice): HRVATSKA - Bjelorusija 27-21 (15-15) Island - Norveška 26-25 (10-11)