POSLJEDNJI PUTNICI ZA OSMINU FINALA: / Porto razbio Leicester, Sevilla nije dozvolila iznenađenje Lyonu

U dva posljednja slobodna mjesta u osmini finala Lige prvaka, "uskočili" su nogometaši Porta i Seville nakon odigranog 6. kola po skupinama Lige prvaka.

7.12.2016.
23:04

Engleski prvak je i prije ovog kola osigurao prolaz, stoga Ranierijeva momčad nije bila previše motivirana u Portugalu. Domaćini su poveli u 6. minuti, nakon pogotka glavom Andrea Silve. U 26. je zabio Jesus Manuel Corona, a na poluvremenu je bilo 3:0 nakon pogotka Yacinea Brahimija u 44. minuti koji je iskoristio asistenciju petom Maximiliana Pereire. Andre Silva je u 64. minuti zabio i četvrti iz penala nakon prekršaja Daniela Drinkwatera. Diogo Jota u 77. minuti je povisio na 5:0.

Tako je Kopenhagen ostvario "pirovu pobjedu" u gostima kod Club Bruggea (0:2), jedine momčadi uz Dinamo, koja ove sezone u Ligi prvaka nije upisala ni boda. Brandon Mechele je u osmoj minuti zabio autogol, a Mathias Jorgensen postavio konačnih 2:0 već u 15. minuti.

Sevilla nije dozvolila iznenađenje kod Lyona, odigrali su Andalužani 0:0 i potvrdili drugo mjesto u skupini H s 11 bodova, dok vodeći Juventus ima 14. Lyon sa 7 bodova ide u Europsku ligu, a Dinamo je ostao na nuli.

U skupini E sve se znalo i prije odigranoj posljednjeg kola. Monaco je osigurao prvo, a Bayer drugo mjesto. Momčad iz Leverkusena svladala je Monaco s 3:0, a Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za domaćina kod koje su strijelci bili Jurčenko (30.), Brandt (48.) i Wendell (82. - 11m).

Tottenham je kod kuće svladao CSKA i potvrdio 3. mjesto koje vodi u Europsku ligu. Alan Džagojev (33.)šokirao je Tottenham na Wembleyu, ali domaćini su preokrenuli do poluvremena preko Eriksena (38.) i Harryja Kanea 845.). Igor Akinfeev je u 77. minuti zabio autogol za 3:1 Tottenhama.

Ždrijeb u ponedjeljak, 12. prosinca

Ždrijeb parova osmine finala nogometne Lige prvaka održat će se 12. prosinca u Nyonu. Plasman u osminu finala izborilo je osam pobjednika skupina i osam drugoplasiranih sastava. Klubovi koji su osvojili treće mjesto sele u Europsku ligu.

U ovoj fazi natjecanja igrat će pobjednici skupina protiv drugoplasiranih sastava. Klubovi iz iste skupine i iste zemlje ne mogu igrati međusobno u osmini finala.

Prve utakmice osmine finala na rasporedu su 14. i 15. veljače, te 21. i 22. veljače, dok su uzvratni susreti 7. i 8. ožujka, te 14. i 15. ožujka.

Pobjednici skupina: Arsenal, Napoli, Barcelona, Atletico Madrid, Monaco, Leicester City,Real Madrid, Juventus

Drugoplasirani: PSG, Benfica, Manchester City, Bayern Munchen, Bayer Leverkusen, Porto, Sevilla, Borussia Dortmund

Sele u Europsku ligu: Ludogorec, Bešiktaš, Borussia Moenchengladbach, Rostov, Legija, Lyon, Tottenham, Kopenhagen