PORAŽAVAJUĆA STATISTIKA: / Sudeći po ovim podacima, Dinamu se ne piše dobro u Ukrajini

U trećem kolu Lige prvaka zagrebački Dinamo će igrati s ukrajinskim Šahtarom

21.10.2019.
11:45
Filip Kos/PIXSELL

Nogometaši Dinama imaju poražavajući učinak protiv ukrajinskih klubova. U dosadašnjih deset susreta 'modri' nisu upisali niti jednu pobjedu.

ŠTO ĆE BJELICA SKUHATI ZA ŠAHTAR? /

Dinamo protiv Ukrajinaca ulazi s jednim ovećim problemom za koji gotovo nema rješenja

U deset susreta Dinamo niti jednom nije pobijedio, niti jednom nije prošao u idući krug. Ukupno je upisao osam poraza i dva remija uz negativnu razliku pogodaka 6-20.

Igrali s četiri kluba

"Modri" su gubili od imenjaka iz Kijeva, Šahtara, Dnjipra i Čornomoreca.

Prvi put Dinamo je putovao u Ukrajinu u kolovozu 2003. u 3. pretkolu Lige prvaka. Dynamo je u Kijevu slavio sa 3-1, a jedan od strijelaca bio je Jerko Leko koji tog ljeta iz Dinama preselio u Kijev.

U uzvratu na stadionu Maksimir gosti su slavili sa 2-0. Zagrebački Dinamo je natjecanje nastavio u Kupu UEFA. U 1. kolu "modri" su izbacili mađarski MTK, a u drugoj rundi ponovo su izvukli Ukrajince. Ovoga puta Dnjipro.

Srna zabio Modrima

Ukrajinci su u Zagrebu pobijedili sa 2-0, a potom u Dnjipropetrovsku odigrali 1-1. Goce Sedloski je u uzvratu doveo Dinamo u vodstvo u 62. minuti i tako probudio nadu, no samo dvije minute kasnije izjednačio je Oleh Venhilinski.

Ukrajinci su stali Dinamu na put ulaska u Ligu prvaka i 2008. I to ponovo u 3. pretkolu. I to baš sutrašnji suparnik Šahtar. U prvom susretu igranom u Donjecku bilo je 2-0, a prvi gol na utakmici zabio je Dario Srna, dok je dvoboj u Zagrebu završio pobjedom gostiju 3-1.

U sezoni 2012-13. uslijedio je novi okršaj protiv kijevskog Dynama. Ovoga puta u natjecanju po skupinama Lige prvaka.

Krstanović donio bod

Kijevljani su pred svojim gledateljima pobijedili sa 2-0, a u uzvrat u Zagrebu završio je 1-1. Dinamo je uspio izvući bod golom Ivana Krstanovića iz kaznenog udarca u petoj minuti nadoknade. Bio je to jedini gol Dinama u skupini i jedini osvojeni bod.

Posljednji put Dinamo je igrao protiv nekog ukrajinskog kluba prije šest godina u skupini Europke lige i to protiv Čornomoreca.

Loša iskustva

Već u prvom kolu Ukrajinci su slavili u Zagrebu sa 2-1 nakon što je Dinamo poveo golom Juniora Fernandesa u 43. minuti. No, gosti su u nastavku okrenuli rezultat. U uzvratnom suretu u Odesi domaćin je pobijedio sa 2-1, a odlučujući pogodak zabio je Anatolij Didenko u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je natjecanje završio na posljednjem mjestu u skupini s jednim bodom osvojenim kod kuće protiv PSV Eindhovena u susretu u kojem nije bilo golova.