PORAZ PRVOG HRVATSKOG REKETA: / Ćorić ispao s ATP turnira u Tokiju

Na turniru u Tokiju ostao je još Marin Čilić

1.10.2019.
9:19
Slavko Midžor/PIXSELL

Najbolji hrvatski tenisač Borna Ćorić poražen je u prvom kolu teniskog ATP turnira u Tokiju gdje ga je sa 6-4, 4-6, 7-6(5) pobijedio 127. tenisač svijeta Japanac Taro Daniel poslije dva sata i 40 minuta igre.

U ovom izjednačenom meču Ćoriću nije pomoglo ni 15 aseva ni činjenica da ih je suparnik servirao samo sedam, a napravio čak šest dvostrukih grešaka. U prvom setu je hrvatski tenisač izgubio svoj servis za vodstvo Daniela od 2-1 i Japanac je tu prednost sačuvao do kraja seta. U drugom setu, Ćorić svoj servis gubi jednom, ali ga uzima japanskom tenisaču dva puta i završava set u svoju korist.

Čilić u trećem kolu

Treći set je potpuno izjednačen, ni jedan tenisač ne gubi svoj servis i odlazi u tie-break gdje je ipak bolji Japanac.

Ovo je bio njihov prvi međusobni ogled i prvi poraz hrvatskog tenisača. Na turniru u Tokiju ostao je još Marin Čilić koji će za prolaz u treće kolo igrati protiv južnokorejskog tenisača Hyeona Chunga.