PORAZ HRVATICE U RUSIJI: / Čehinja nakon sat i 15 minuta izbacila Donnu Vekić s turnira u Moskvi

Donna nije uspjela ući u završnicu turnira u Rusiji

16.10.2019.
22:32
Profimedia, Press Association

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati četvrtfinale WTA turnira u Moskvi nakon što je u susretu 2. kola izgubila od Čehinje Karoline Muchove sa 4-6, 2-6.

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a mlada Čehinja je slavila za sat i 15 minuta igre.

Čehinja uvjerljiva u drugom setu

Vekić je odlično otvorila meč, već u prvom gemu je napravila break. Međutim, prednost je ispustila u četvrtom gemu kada je 23-godišnja Čehinja izjednačila na 2-2. Mlada hrvatska tenisačica još jednom je oduzela servis svojoj suparnici u sedmoj igri za vodstvo 4-3, ali je već u idućem gemu izgubila svoj servis. Prvi vodstvu 5-4 Muchova je napravila još jedan break i nakon 42 minute igre osvojila prvi set rezultatom 6-4.

Muchova je boljom igrom nastavila i u drugom setu. U četvrtoj igri napravila je break za prednost 3-1. Vekić je odmah vratila izgubljeni servis smanjivši na 3-2, ali i još jednom izgubila početni udarac pa je Čehinja povela sa 4-2. Bio je to kraj Donnine priče. Muchova je dobila još dva gema u nizu za konačnih 6-2 u drugom setu.

Vekić je u prvom kolu bila slobodna, dok je Čehinja pobijedila Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu 6-2, 6-3.