VELIKA PARTIJA MARKA PJACE: / Vatreni zabio prvi gol za Fiorentinu, uskoro je uslijedila i asistencija

Doveo je klub u vodstvo u 18. minuti iskoristivši veliku pogrešku gostujućeg braniča.

22.9.2018.
18:30
Screenshot

Hrvatski nogometni reprezentativac Marko Pjaca bio je strijelac i asistent u 3-0 (2-0) domaćoj pobjedi Fiorentine protiv SPAL-a u susretu 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Iskoristio pogrešku

Pjaca je svojim prvim golom za svoj novi klub doveo Fiorentinu u vodstvo u 18. minuti iskoristivši veliku pogrešku gostujućeg braniča Faresa koji je promašio loptu u vlastitom petercu. Štoviše, Fares je svojom nespretnom reakcijom čak i primirio loptu za Pjacu koji je preciznim udarcem s pet metara zatresao mrežu.

Na 2-0 povisio je Milenković u 28. minuti da bi konačnih 3-0 postavio Chiesa u 56. minuti, prethodno je Pjaca uspio u kaznenom prostoru gostiju sačuvati loptu u svom posjedu u duelu s dva braniča SPAL-a da bi natrčali Chiesa zakucao loptu u mrežu. Stoper Lorenco Šimić igrao je za SPAL od 57. minute.

Fiorentina je s nova tri boda stigla na drugo mjesto sa 10 bodova, koliko ima i treći Sassuolo, dok je SPAL na diobi četvrtog mjesta s Napolijem s devet bodova. Na vrhu je Juventus sa 12 bodova.